Pistole Arizmendi&Goenaga Walman 6,35 mm Browning

Pistole Arizmendi&Goenaga Walman 6,35 mm Browning

Další obrázky

Popis

V kolébce španělského zbrojního průmyslu v Eibaru se nacházel nespočet firem, zabývajících se výrobou zbraní. Jednou z těchto byla i firma Arizmendi & Goenaga. Historie sahá do roku 1886, kdy firma začala s výrobou revolverů „Velodog“. 

Na začátku 20. století firma Arizmendi & Goenaga začala s výrobou samonabíjecích pistolí rozmanitých konstrukcí a designů. V roce 1914 došlo k reorganizaci, kde pan Goenaga opustil zbrojní průmysl a firma se přejmenovala na Francisco Arizmendi. Arizmendi se tak nadále věnoval vývoji pistolí. Mnoho z nich lze identifikovat podle nápisů Arizmendi, nebo také značkou měsíce s hvězdičkou. Arizmendi si později nechal patentovat „indikátor nabití komory“, který je dnes známý jako výstražník. Produkce firmy Francisco Arizmendi byla ukončena během španělské občanské války v letech 1936-1939.

                Pistole s modelovým označení Walman byly jedny z nejběžnějších pistolí firmy Arizmendi & Goenaga. Jednalo se o klasickou samonabíjecí pistoli Eibarského typu v rážích 6,35 mm a 7,65 mm Browning. Tyto pistole se daly snadno rozeznat podle nápisu „AMERICAN AUTOMATIC PISTOL PATENT WALMAN“. Nápis se ke konci výroby těchto pistolí už nerazil. Dalším identifikátorem je nápis WALMAN na střenkách, nebo logo A&G. Po rozdělní firmy A&G se Arizmendi rozhodl výrobou modelu Walman v ráži 6,35mm Browning již nezabývat a tak se dále věnoval modelům v ráži 7,65 mm Browning.  Bylo změněno logo Walman, které bylo směřováno šikmo do kopce a na závěru se také objevoval tentýž nápis. Jedním z nejvzácnějších modelů se stala pistole Walman v ráži 9 mm Browning, který byl představen v průběhu 20. let . Model byl založen na bázi FN 1910 a byl bržděn vratnou pružinou převlečenou kolem hlavně. Tato pistole na závěru nesla označení „Automatic Pistol alman Patent Marca Registrada 7375 9m/m“.

    Tato pistole Walman v ráži 6,35 mm Browning pochází z produkce firmy Arizmendi & Gonzaga. Svědčí o tom značka měsíce s písmeny A.G. a hvězdou nad nimi. Pistole Walman má velmi nízké výrobní číslo 10284. Pistole je velmi zachovalém stavu, vývrt je matný. Černění je zachováno na 100% povrchu a nejsou žádné známky koroze, či oděru. Tato pistole je excelentním sběratelským kousek právě do Vaší sbírky.

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

9 800 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 1184

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Arizmendi & Goenaga, Eibar, Spain
 • Model, vzor Walman
 • Ráže 6,35 mm Browning
 • Hmotnost 317 g
 • Délka 114 mm
 • Délka hlavně 55 mm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový jednořadý na 5 nábojů
 • Rok výroby 1886-1914
 • Stav 1
 • Povrch 100%
 • Vývrt matný
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.