Pistole Heckler&Koch P7M13 9 mm Luger

Pistole Heckler&Koch P7M13 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Firmu Heckler&Koch založili vroce 1949 Edmund Heckler, Theodor Koch a Alex Seidel na zbytcích firmy Mauser v Oberndorfu. 

Firma dodnes vyrábí jedny z nejkvalitnějších zbraní na světě, které slouží v mnoha ozbrojených složkách, ale jsou i nedílnou součástí civilního trhu. A právě jednou z opravdu velmi zajímavých zbraní je i pistole Heckler&Koch P7M8.

Po masakru na olympijských hrách v Mnichově v roce 1972 vznikl požadavek na novou policejní pistoli v ráži 9 mm Luger o hmotnosti do 1 kg a rozměrech 18 x 13 x 3,5 cm. Měla splňovat životnost 10.000 ran a bezpečné nošení nabité zbraně připravené k okamžité střelbě. První pistole pod názvem PSP (Polizei selbstlade pistole) navržená Helmutem Weldlem byla představena v roce 1976. Její sériová výroba se rozběhla v roce 1979. Pistole pod označením P7 byla přijata do výzbroje německých jednotek boje proti terorismu GSG9 a speciálních jednotek německé armády. Vyráběla se licenčně i v Řecku a Mexiku.

V letech 1982 – 1983 byla pistole na základě poptávek amerického trhu modifikována. Zásobníková pojistka ze spodní strany rukojeti byla přepracována do podoby oboustranné vypouštěcí páky v kořeni lučíku, tak jak ji známe z moderních modelů pistolí Heckler&Koch. Ve vnitřní horní části lučíku byl umístěn plastový tepelný štít chránící ukazovák před teplotou při delší střelbě. Bylo změněno i pouzdro úderníku a pistole dostala označení Heckler&Koch P7M8. V mnoha dalších modifikacích se pistole vyráběla až do roku 2007.

Konstruktéři Pistole Heckler&Koch P7 se chtěli vyhnout složitým výrobním operacím spojeným s uzamykacím systémem. Byl proto zvolen způsob uzamčení na principu uzamčeného závěru pomocí tlaku prachových plynů působící na píst umístěný v závěru. Při složené zbrani je jeho poloha pod hlavní. Tlak plynů je odebírán z hlavně v místě přechodového kuželu nábojové komory a veden do pístu pod hlavní. Plyny tlačí na píst směrem dopředu a tím zamykají zbraň při tendenci pohybu závěru směrem vzad. Závěr se pohybuje směrem vzad až po opuštění kulky z hlavně. Ta do té doby působí jako tlaková ucpávka hlavně nutná k přesunu plynů do pístu. Pistole má díky této konstrukci velmi malé rozměry a nízkou hmotnost na to, že používá ráži 9 mm Luger, pro kterou je nutno již používat systém uzamčení závěru. Právě pro absenci tohoto řešení bylo např. u pistole Walther PP Super použito v roce 1972 méně výkonného náboje 9 x 18 Police.

Jednou z výrobních variant pistole Heckler&Koch P7 je model M13. Byl nabízen armádě USA a používají jej speciální jednotky v Německu. Pistole Heckler&Koch P7M13 má silnější rukojeť, ve které je umístěn dvouřadý zásobník na 13 nábojů. Ten v jeho horní části přechází do jednořadého.

Bicí ústrojí pracuje na principu přímoběžného úderníku. Je napínáno bezpečnostní pákou umístěnou v přední části rukojeti. Po jejím stlačení lze spustit úderník tlakem na spoušť nebo jejím uvolněním deaktivovat napnutý úderník. Touto konstrukcí bylo splněno bezpečné nošení pistole Heckler&Koch P7M13. Pistole Heckler&Koch P7M13 je osazena anatomickými dřevěnými střenkami s protiskluzovým povrchem.  Ve spodní části rukojeti je umístěno oko pro zachycení záchytné šňůry. Pistole Heckler&Koch P7M13 je v matném niklovaném provedení v kombinaci s nerezovým leštěným závěrem. Napínací páka úderníku je z přední strany zdrsněna pískováním jako protiskluzový povrch. Tato pistole Heckler&Koch P7M13 je v zánovním stavu.  Text a kontrola Jaroslav Dubský.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1094


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Heckler&Koch GmbH Oberndorf am neckar Německo
 • Model, vzor P7M13
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 959 g
 • Délka 170 mm
 • Délka hlavně 105 mm
 • Zásobník vyjímatelný na 13 nábojů
 • Rok výroby 1996
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.