Pistole Walther PP + PPK Jubileum 7,65 mm Br.

Pistole Walther PP + PPK Jubileum 7,65 mm Br.

Další obrázky

Popis

Firma Carl Walther byla založena v roce 1886 ve městě Zella Mehlis v Německu. Prvotním zaměřením byla výroba loveckých a sportovních zbraní. 

Po roce 1908 se firma začala zabývat i výrobou samonabíjecích pistolí v rážích 6,35 mm Br. a 7,65 mm Br. V roce 1929 byla uvedením pistolí Walther PP a později PPK odstartována legendární historie této firmy díky úspěšnosti těchto zbraní.

Koncem druhé světové války byl závod v Zella Mehlis zničen Rudou armádou. Poválečná produkce firmy byla zahájena kompletací dílů v západoněmeckém Ulmu a v roce 1949 bylo již připraveno 1000 pistolí ke kompletaci. Pistole se však v Německu nemohly vyrábět a proto se vyráběly licenčně ve francouzské firmě Manurhin pod tímto označením nebo pod označením Walther a ty se pouze kompletovaly v německém Ulmu nad Dunajem.  Modely PP a PPK až do roku 1986.

Poválečná pistole Walther PP, jejíž výroba byla výše popsaným způsobem obnovena v roce 1952 navazuje na model pistole PP ze závodu v Zella Mehlis. Označení vychází z názvu Polizeipistole. Pistole Walther PP pracuje na principu neuzamčeného závěru. Spoušťové a bicí ústrojí pistole Walther PP pracuje ve dvojčinném režimu s vnějším kohoutem. Ten lze vypustit pomocí pojistky, která slouží zároveň jako vypouštěcí páka kohoutu. Při zajištěné zbrani není možné natáhnout kohout. Jednořadý zásobník pistole Walther PP je umístěn v rukojeti, kterou kryjí dvoudílné plastové střenky. Pistole Walther PP je ideální zbraní pro skryté nošení vzhledem k jejímu tvaru, nízké hmotnosti a bezpečnému ovládání.

Tato pistole Walther PP je ovšem luxusním výročním modelem vyrobeným u příležitosti 50. letého výročí výroby pistolí Walther PP v letech 1929 – 1979. Její výrobní číslo CW 005 je doloženo továrním certifikátem. Tento jubilejní model Walther PP je v ráži 7,65 mm Br. Střenky s rytinami jsou nepoškozené, stejně jako celá zbraň. Pistole Walther PP je uložena v dřevěné kazetě s rytinami včetně návodu na použití, nástřelného terče, originální etikety a náhradního zásobníku.

Tato pistole Walther PPK je ovšem také luxusním výročním modelem vyrobeným u příležitosti 50. letého výročí výroby pistolí Walther PPK v letech 1931 – 1981. Její výrobní číslo CW 005 je doloženo továrním certifikátem. Tento jubilejní model Walther PPK je v ráži 7,65 mm Br. Střenky s rytinami jsou nepoškozené, stejně jako celá zbraň. Pistole Walther PPK je uložena v dřevěné kazetě s rytinami včetně návodu na použití, nástřelného terče, a náhradního zásobníku.

Společnost Panzer Vám je nyní nabízí obě dvě se stejným výrobním číslem CW 005. 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1000


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Carl Walther GmBH 7900 Ulm SRN
 • Model, vzor PP + PPK
 • Ráže 7,65 mm Br
 • Hmotnost 660,599 g
 • Délka 170,160 mm
 • Délka hlavně 98,82 mm
 • Zásobník 7,6
 • Rok výroby 1979,1981
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.