Malorážka Unique X51-Bis 22 LR

Malorážka Unique X51-Bis 22 LR

Další obrázky

Popis

V roce 1923 založil M. J. Uria ve francouzském městečku Béhobie firmu Manufacture d´Armes des Pyrénées Francaises (M.A.P.F.). O pět let později se přestěhoval do 2 km vzdáleného Hendaye, ležícího na pobřeží Biskajského zálivu u španělských hranic.

Firma se zabývala výrobou nejrůznějších sportovních a obranných zbraní.

Ve třicátých letech dvacátého století firma vyráběla pistoli model 17, který vycházel konstrukčně z Browningovy pistole model 1903. Pistole mají dynamický závěr a bicí ústrojí s kladívkem (skrytý kohout). Po obsazení Francie v červnu 1940 byla pistole dále vyráběna pro potřeby německé armády. Během okupace bylo dodáno německým ozbrojeným silám přibližně 32.500 pistolí model 17, jejichž výrobní čísla leží v oblasti  21000 - 58000. Po druhé světové válce pokračovala výroba až do 60. let.

                K poválečné výrobě zbraní firmy patřila i tato samonabíjecí malorážka Unique model X51-Bis v ráži .22lr. Tato malorážka byla zdokonalením přechozího modelu. Nabíjecí mechanismus je velmi podobný jako u zbraně Winchester model 63. Samonabíjecí malorážka Unique model X51-Bis je vrcholem zbraňařské preciznosti. Malorážka je v černěném provedení společně s ořechovou pažbou a podpažbím. Muška tyčinkového typu je chráněna chránítkem. Hledí je výškově stavitelné. Na pouzdru závěru se nachází rybina pro osazení puškohledu. V lučíku se nachází i výstražník ve formě páčky, která je při nabitém stavu zbraně vidět více, než při vybitém. Přísun střeliva této samonabíjecí malorážky Unique X51-Bis je pomocí jednořadého zásobníku na 5 ran. Nabíjení se pak provádí zatlačením na tyčku v podpažbí. Pokud při natažení závěru chceme, aby zůstal  v zadní poloze, pak jej jednoduše zaaretujeme tlačítkem na pravé straně pouzdra závěru. Malorážka Unique X-51 Bis má i pojistku spouště, která zaručuje vyšší bezpečnost. Malorážka Unique X51-Bis je krásně zpracovaná, v novém stavu, včetně pažby, a nenese známky opotřebení. Potěší každého fandu velice kvalitních zbraní.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 480


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Manufacture d´Armes des Pyrénées Francaises
 • Model, vzor X51-Bis
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 2630 g
 • Délka 102 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Zásobník vyjímatelný chránkový jednořadý na 5 ran
 • Stav 1
 • Povrch 99%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Francie

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.