Malorážka samonabíjecí Winchester 190 22 LR

Malorážka samonabíjecí Winchester 190 22 LR

Další obrázky

Popis

Samonabíjecí malorážka s trubkovým zásobníkem od předního amerického výrobce. Rybina šíře 11 mm pro osazení optiky.

Zakladatelem firmy Volcanic Repeating Arms Company byl Daniel Wesson a Horace Smith v roce 1855. Jejich firma však nedosahovala obchodních úspěchů. Proto ji prodali Oliveru Winchestrovi a poté si založili firmu novou a to Smith&Wesson. Oliver Winchester svoji firmu reorganizoval v roce 1856 a přejmenoval na New Haven Repeating Arms Company. Obchodní úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat zejména díky konstruktérovi Henrymu a jeho slavné Henryovce, kterou sám vyráběl a za pevné ceny dodával panu Winchestrovi. Modernizované modely například 1885,1886,1894 nebo 1895 se staly legendami. Oliver Winchester byl nucen firmu dvakrát rozšířit v letech 1867 a 1871 za účelem uspokojení poptávky po jeho zbraních.

Po jeho smrti se vedení ujal jeho syn Wiliam a po jeho úmrtí převzal vedení firmy jeho švagr Wiliam Converse společně se svým zetěm Thomasem Grayem Bennettem v roce 1890. Již od roku 1883 firma spolupracovala s Johnem Mosesem Browningem. Tato spolupráce v navrhování modelů opakovacích pušek pokračovala až do roku 1900. Po první světové válce díky nešťastným investicím ztratil Bennett kontrolu nad svým podnikem. Po roce 1931 získal aktiva od bankovní skupiny muniční koncern Western Cardridge ze skupiny Olin. V roce 1981 byla tato skupina pod názvem US Repeating Arms Company oddělena od koncernu a v roce 1989 poslána do konkurzu. Získala ji firma Herstal Group, jejíž mateřskou společností je firma Browning International SA. Firma Olin dodnes disponuje právy na výrobu munice a zbraní Winchester. Tradiční výrobní podnik v New Havenu byl 31. 3. 2006 uzavřen a v roce 2008 prodán firmě Winstanley Enterprises. Firma US Repeating Company buduje své závody v Belgii, Portugalsku a Japonsku.

Malorážkový automat Winchester model 190 se stal velmi oblíbenou zbraní pro mladé začínající střelce v Americe. Vyráběl se v rozmezí let 1964-1977. Z důvodu finančních nákladů byl později nahrazen levnějším modelem 290.

Zbraň je velmi lehká a má jednoduché ovládání. Hlavní předností malorážkového automatu Winchester model 190 je trubkový zásobník pod hlavní 17 nábojů. Zbraň svým vzhledem připomíná zmenšeninu tzv. pump action brokovnice. Výhodou je také pojistka spouště. Winchester model 190 je nezbytností každého začínajícího střelce, ale je také vhodný pro relaxační střelbu i na pořádné „vyřádění“ na střelnici. Tato malorážka Winchester 190 je v zánovním stavu, pažba nese pouze dva nepatrné otlaky. Černění je lehce ošoupané kolem ústí hlavně. Pro nákup této zbraně je potřebné nákupní povolení na druh zbraně: malorážka samonabíjecí.


Text a kontrola Jaroslav Dubský

připravujeme

Číslo zboží: 4073

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Winchester Repeating Arms Company, New Haven, Conn., USA
 • Model, vzor 190
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 2327 g
 • Délka 990 mm
 • Délka hlavně 530 mm
 • Zásobník trubkový na 17 nábojů
 • Rok výroby 1972
 • Stav 1
 • Povrch 98%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo-Ulm

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.