Malorážka JGL Automat 65 22 LR

Malorážka JGL Automat 65 22 LR

Další obrázky

Popis

Josef G. Landmann byl německý výrobce zbraní malých ráží. Sídlo firmy se nacházelo v západním Německu, ve městě Preetz/Holstein. Produkce zbraní pana Landmanna trvla od 50. let 20. století až do roku 1972. 

Samonabíjecí malorážka JGL Automat model 65 patří k největšímu Landmannovu úspěchu. Jedná se o klon slavné malorážky AR-7, která byla navržena Eugenem Stonerem. Tato samonabíjecí malorážka JGL Automat model 65 v ráži .22lr nebo .22WMR se stala v Německu velmi oblíbenou zbraní nejen pro sportovní účely, ale i pro přežití. Díky své podobě s americkým samopalem Thompson se stala v Německu v roce 1973 zakázanou zbraní, takzvanou „anscheinwaffe“, v překladu vojensky vypadající zbraň. Samonabíjecí malorážka JGL Automat model 65 se proslavila také díky své full-auto verzi, kterou používali revolucionáři. V omezeném počtu byla tato malorážka používána u jednotek Manila Constabulary na Filipínách.

Samonabíjecí malorážka JGL Automat model 65 je velmi lehkou zbraní s jednoduchým designem i funkcí. Pouzdro závěru bylo vyráběno ze slitiny ZAMAC (slitina hořčíku, hliníku a zinku), ostatní části zbraně jsou z oceli. V pozdějších letech produkce se pouzdro závěru vyrábělo z hliníku. Hlaveň o délce 213 mm je odnímatelná pomocí objímky, která ji dotahuje k pouzdru závěru. Na pouzdru závěru se nachází rybina pro osazení puškohledu. Muška je stranově stavitelná a hledí je dioptrické, s možností přeměny na otevřená mířidla. Tato změna je dána tím, že hledí je koncipováno jako díra v bloku, který je osazen v zadní části závěru. Za ním se nachází plech, který lze po uvolnění šroubu otočit o 180°. Lze si tedy vybrat mezi otevřeným hledím, nebo dioptrickým. Natahovací páka závěru má dvě polohy, takže pro natažení lze natahovací páku o malý kus povysunout ze závěru, pro lepší úchop této páky. Pojistka, která se ovládá vyfrézovaným okénkem v pažbě, pracuje na principu blokace spouště při nabité zbrani. Vypouštěcí páka zásobníku je umístěna ve spodní části zásobníkové šachty. Ke zbrani je pětiranový zásobník. Tato samonabíjecí malorážka Landmann je ve velmi zachovalém stavu a jistě osloví příznivce těchto malorážkových zbraní.  

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 380


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Josef G. Landmann, Preetz, West Germany
 • Model, vzor JGL Automat 65
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 1625 g
 • Délka 679 mm
 • Délka hlavně 213 mm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový jednořadý na 5 ran
 • Rok výroby 1971
 • Stav 1
 • Povrch 94 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo-Kiel

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.