Malorážka opakovací Voere Model 2107 22 LR

Malorážka opakovací Voere Model 2107 22 LR

Další obrázky

Popis

Historie firmy Voere sahá do roku 1948, kdy v německém městě Schwarzwald ing. Erich Voetter a jeho společník Paul Restle založili firmu na zpracování a tváření kovů s názvem KOMA.

Tato zkratka vznikla z názvu dvou měst, tedy Konstanz (Kostnice) a Markdorf. Sídlo společnosti se nacházelo ve městě Furtwangen ve Schwarzwaldu. Původním výrobním plánem byla výroba pumpiček pro cyklisty. Je možné se domnívat, že malý tlak v pumpičce vedl tyto dva pány k výrobě vzduchovek, která začala v roce 1950. V roce 1955 byla společnost přejmenována na Voere. Tento název vznikl sloučením jmen zakladatelů. V témže roce společnost začala také vyrábět malorážky. Roku 1965 se firma přesídlila do nové továrny v městě Kufstein v Rakousku. V roce 1972 se společnost začala zabývat licenční výrobou samopalu American-180 v ráži .22LR amerického konstruktéra Richarda Casulla. Tato zbraň se dodnes řadí k tzv. „spray gunům“(kadecnce vyšší než 1000 ran/min). V roce 1989 se firma Voere spojila s firmou  Kufsteiner Gerätebau und Handelsges m.b.H a vzikla tak firma Voere-KGH m.b.H. V této době se firma začala soustředit i na přesné kovoobrábění a jako subdodavatel pro jiné firmy. V roce 1991 vznikla puška VEC-91, která se stala první puškou, která kombinuje beznábojnicové střelivo a elektronickou palbu. V závislosti na ráži se rychlost vystřeleného projektilu pohybuje kolem 930 m/s. Tato zbraň dokáže na dvě 15V baterie ukryté v pažbě vystřílet až 5000 ran. Vyráběla se ve dvou rážích a to 5.7 a 6 mm.

Tato opakovací malorážka Voere model 2107 pochází z produkce této firmy, má stavitelné hledí a na pouzdru závěru se nachází rybina pro osazení puškohledu. Malorážka Voere model 2107 má také 5 raný zásobník. V pravé horní části pouzdra závěru je umístěna pojistka spouště. Pažba, která je opatřená v místech úchopu strojní rybinovou řezbou je v zachovalém stavu, stejně jako celá zbraň. Malorážka Voere model 2107 má jednoduchý a moderní design.

4 750 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 342

Skladem: 1 kus

Základní informace

  • Výrobce Voere GmbH Vohrenbach, SRN
  • Model, vzor Model 2107
  • Ráže 22 LR
  • Hmotnost 2634 g
  • Délka 102 cm
  • Délka hlavně 54 cm
  • Zásobník schránkový odnímatelný 5 ran
  • Rok výroby 1964
  • Stav 2
  • Povrch 80 %

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.