Malorážka Voere Benteler 55 22 LR

Malorážka Voere Benteler 55 22 LR

Další obrázky

Popis

Historie firmy Voere sahá do roku 1948, kdy v německém městě Schwarzwald ing. Erich Voetter a jeho společník Paul Restle založili firmu na zpracování a tváření kovů s názvem KOMA. 

Tato zkratka vznikla z názvu dvou měst, tedy Konstanz (Kostnice) a Markdorf. Sídlo společnosti se nacházelo ve městě Furtwangen ve Schwarzwaldu. Původním výrobním plánem byla výroba pumpiček pro cyklisty. Je možné se domnívat, že malý tlak v pumpičce vedl tyto dva pány k výrobě vzduchovek, která začala v roce 1950. V roce 1955 byla společnost přejmenována na Voere. Tento název vznikl sloučením jmen zakladatelů. V témže roce společnost začala také vyrábět malorážky. Roku 1965 se firma přesídlila do nové továrny v městě Kufstein v Rakousku. V roce 1972 se společnost začala zabývat licenční výrobou samopalu American-180 v ráži .22LR amerického konstruktéra Richarda Casulla. Tato zbraň se dodnes řadí k tzv. „spray gunům“(kadecnce vyšší než 1000 ran/min). V roce 1989 se firma Voere spojila s firmou  Kufsteiner Gerätebau und Handelsges m.b.H a vzikla tak firma Voere-KGH m.b.H. V této době se firma začala soustředit i na přesné kovoobrábění a jako subdodavatel pro jiné firmy. V roce 1991 vznikla puška VEC-91, která se stala první puškou, která kombinuje beznábojnicové střelivo a elektronickou palbu. V závislosti na ráži se rychlost vystřeleného projektilu pohybuje kolem 930 m/s. Tato zbraň dokáže na dvě 15V baterie ukryté v pažbě vystřílet až 5000 ran. Vyráběla se ve dvou rážích a to 5.7 a 6 mm.

Jednoranná malorážka Voere model Benteler 55 je svojí konstrukcí velmi specifická. Pouzdro závěru má totiž 2 části. První část tvoří kovové pouzdro, na kterém je nasazeno druhé, plastové pouzdro. Malorážka Voere model Benteler 55 má kromě stavitelného hledí také  praktické chránítko mušky. Na horní části pouzdra závěru se nachází rybina pro osazení puškohledu. V pravé horní části pouzdra závěru je umístěna pojistka spouště. Tato malorážka Voere Benteler 55 vyniká především svojí nízkou hmotností díky použití moderních materiálů a moderním designem.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 297


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Voere Kufstein, Austria
 • Model, vzor Benteler 55
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 2060 g
 • Délka 100 cm
 • Délka hlavně 54 cm
 • Rok výroby 1966
 • Stav 1
 • Povrch 97 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Rakousko

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.