Malorážka Browning Grade I 22 LR

Malorážka Browning Grade I 22 LR

Další obrázky

Popis

V roce 1880 John Moses Browning založil zbrojovku J. M. Browning & Bros. a začal brzy spolupracovat s řadou významných zbrojovek, např. s Oliverem Winchestrem.

Pro ni navrhl samonabíjecí brokovnici, která byla ve své době natolik revoluční, že ji konzervativní Winchester odmítl. Později převzali její výrobu firmy Remington a FN. Dále si výrobu jeho zbraní rozdělily zbrojovky FN a Colt a to tak, že Colt měl vyrábět pro severoamerický a britský trh a FN pro evropský trh. Zbrojovka FN mohla své zbraně jeho konstrukce označit Browningovo příjmením. Pro FN a Colt navrhl Browning též řadu samonabíjecích pistolí, z nichž první byla pistole FN-Browning model 1900. Pozdější model 1910 nechvalně proslavil Gavrilo Princip při atentátu na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Zřejmě nejznámější pistolí pocházející z Browningovy konstrukční kanceláře je model Colt 1911 Government v  ráži .45 ACP. Z dalších konstrukcí lze zmínit například automatickou pušku BAR (Browning Automatic Rifle) a kulomety ráže .30 a .50 BMG, stejně jako samonabíjecí brokovnice Auto 5. Závěrem jeho tvorby byla samonabíjecí pistole Browning HP, která byla ale vyráběna až po Browningově smrti a i přes své rozšíření nedosáhla oblíbenosti modelu 1911.

Vyvíjel také příslušné náboje ke svým zbraním. Například dodnes používané a celosvětově rozšířené 6,35 mm Browning, 7,65 mm Browning a 9 mm Browning. Jeho systém uzamčení závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně, poprvé použitý u Coltu 1911, je v modifikované podobě používán dodnes jako nejrozšířenější způsob uzamčení závěru u samonabíjecích pistolí.

Malorážka Browning Grade I .22LR je jeden z posledních návrhů Johna M.Browninga. Tato zbraň obstála v pokusu o výrobu první samonabíjecí malorážky na světě. Browningova genialita je vidět v každém detailu včetně stavitelných mířidel se zlatým korálkem na mušce, sklopným hledím, spodním vyhazovačem, nebo také trubkovým zásobníkem na 12 nábojů. Puška má kompletní leštěné černění a krásnou pažbu z amerického ořechu. Malorážka Browning Grade I .22lr má hezké rytiny po obou stranách. Je velmi lehká, výborně se drží a je velmi kvalitně zpracovaná. Navíc malorážka Browning Grade I 22LR vyniká vysokou spolehlivostí.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 296


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Browning
 • Model, vzor Grade I
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 2276 g
 • Délka 94 cm
 • Délka hlavně 50 cm
 • Zásobník trubkový na 12 nábojů
 • Rok výroby 1914 a výše
 • Stav 1
 • Povrch 80%
 • Vývrt zrcadlový

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.