Malorážka Erma EM I para .22 LR

Malorážka Erma EM I para .22 LR

Další obrázky

Popis

Erma Werke v Dachau byla nástupcem v roce 1948 na rozkaz okupačních vojsk zničené továrny Erfurter Maschinen- und Werkzeugfabrik (Erma) B.Geipel GmbH založené Bertholdem Geipelem v roce 1922 v Erfurtu. 

V poválečné historii se Erma zaměřovala spíše na silnou stránku své předválečné a válečné produkce a tou byla rozmanitá paleta malorážkových zbraní a vložných hlavní. Po finančním vyčerpání v polovině 50-tých let vývojem nového samopalu pro Spolkovou policii a armádu, kterému se však, v konkurenci firem jako Walther, nepodařilo navázat na úspěchy předválečného EMP či MP 38, byla převzata americkou společností Fiberglide z koncernu Lear Siegler, Inc.. Ve výrobě sportovních a rekreačních zbraní pod značkou Erma se pokračovalo dál až do roku 1997 kdy byl vyhlášen bankrot. Převzetím firmou Suhler Jagd- und Sportwaffen GmbH patřící do skupiny Steyr-Mannlicher v roce 1998 značka Erma zanikla.

                Malorážka Erma EM 1 para je velmi zdařilou kopií slavné americké karabiny M1. Erma EM 1 para se vyráběla v 60. letech jako samonabíjecí sportovní a lovecká malorážka v ráži .22LR. Malorážka Erma EM 1 para má zásobníkovou šachtu pro zásobníky o kapacitě 5, 10, nebo 15 nábojů. Závěr je vyroben z  oceli v černé barvě. Zajímavostí této malorážky je sklopná pažba. Tímto provedením se zbraň stává velmi skladnou. Na pouzdru závěru se nachází rybina pro osazení puškohledu. Tato malorážka Erma EM 1 para je osazena puškohledem Umarex 3-7x20. Zbraň je ve velmi zachovalém stavu, nese pouze drobné oděrky na pažbě způsobené skladováním a sklápěním pažby.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 270


Skladem: 0 kusů

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.