Malorážka samonabíjecí Anschütz 520/61 22 LR

Malorážka samonabíjecí Anschütz 520/61 22 LR

Další obrázky

Popis

Firma Anschütz byla založena roku 1856 Juliem Gottfriedem Anschützem. Firma J. G. Anschütz GmbH & Co. KG sídlí v německém Ulmu. 

Firma prošla zajímavou historií a po roce 1945 se znovuzrodila. Začala postupně dostávat svého dřívějšího jména a věhlasu nejen díky zpracování zbraní, ale také díky jejich vysoké přesnosti. Od svého založení je značka Anschütz synonymem inovace a dokonalosti. Firma  Anschütz je neodmyslitelně spojena s biatlonem, kde uplatnila své průkopnické úsilí a vytvořila si tak celosvětový úspěch. Firma se zabývá převážně výrobou pušek, velkorážných terčovnic, brokovnic, malorážek, pistolí, ale také střeleckého vybavení.

Jedním z velmi kvalitně zpracovaných a velmi zdařilých produktů firmy Anschütz je i tato samonabíjecí malorážka Anschütz 520/61 v ráži 22 LR. Tato malorážka byla poprvé na trhu představena v 70. letech. Malorážka Anschütz 520/61 využívá neuzamčený dynamický závěr, který je bržděný vratnou pružinou. Pouzdro závěru je vyrobeno ze slitiny, která má povrch připomínající šedozelený fosfát. Odnímatelná hlaveň, která je ukotvena v pouzdře závěru za pomoci masivního šroubu, je vyrobena z oceli. Hlaveň malorážky Anschütz 520/61 je osazena tyčinkovou muškou a výškově stavitelným hledím. Ve spodní části hlavně se nachází ergonomické předpažbí z bukového dřeva. Pouzdro závěru je v horní části opatřeno rybinou pro osazení puškohledu. Ve spodní části pouzdra závěru malorážky Anschütz 522 se nachází zásobníková šachta pro desetiranné zásobníky a také spoušťové ústrojí. Na pravé straně ústrojí se nachází manuální pojistka, která blokuje spoušť. Pažba i předpažbí jsou v místech úchopu opatřeny strojní rytinovou řezbou. Tato malorážka Anschütz 522 je v dobrém stavu. Pažba i předpažbí nesou pár otlaků a odřenin. Povrchová úprava pouzdra závěru je z levé části a ze spodní části nepatrně odlouplá, jedná se o kosmetickou vadu. Pokud chcete samonabíjecí malorážku jednoduché konstrukce, která perfektně střílí, dobře se čistí a hezky vypadá, pak vřele tuto malorážku Anschütz 520/61 doporučuji. Osvědčená klasika ze zlatých 70.let

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2540


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce J. G. Anschütz GmbH & Co. KG, Ulm, Německo
 • Model, vzor 520/61
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 3160 g
 • Délka 109 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Zásobník vyímatelný schránkový jednořadý na 10 nábojů
 • Rok výroby 1972
 • Stav 1
 • Povrch 95 % viz popis
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ANO

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.