Malorážka Norinco JW 20 22 LR

Malorážka Norinco JW 20 22 LR

Další obrázky

Popis

V roce 1880 John Moses Browning založil zbrojovku J. M. Browning & Bros. a začal brzy spolupracovat s řadou významných zbrojovek, např. Winchester.

Pro ni navrhl samonabíjecí brokovnici, která byla ve své době natolik revoluční, že ji konzervativní Winchester odmítl. Později převzali její výrobu firmy Remington a FN. Dále si výrobu jeho zbraní rozdělily zbrojovky FN a Colt a to tak, že Colt měl vyrábět pro severoamerický a britský trh a FN pro evropský trh a také mohlo své zbraně jeho konstrukce označit jeho příjmením. Pro FN a Colt navrhl Browning též řadu samonabíjecích pistolí, první byla pistole FN-Browning model 1900. Pozdější model 1910  nechvalně proslavil Gavrilo Princip při atentátu na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Zřejmě nejznámější pistolí pocházející z jeho kreslícího prkna je model Colt 1911 Government, ráže .45 ACP. Z dalších konstrukcí lze zmínit například automatickou pušku BAR (Browning Automatic Rifle) a kulomety ráže .30 a .50 BMG, stejně jako samonabíjecí brokovnice Auto 5. závěrem jeho tvorby byla samonabíjecí pistole Browning HP, která byla ale vyráběna až po Browningově smrti a i přes své rozšíření nedosáhla oblíbenosti modelu 1911.

Vyvíjel také příslušné náboje ke svým zbraním. Například dodnes používané a celosvětově rozšířené 6,35 mm Browning, 7,65 mm Browning a 9 mm Browning. Jeho systém uzamčení závěru s krátkým zopětným pohybem hlavně, poprvé použitý u Coltu 1911, je v modifikované podobě používán dodnes jako nejrozšířenější způsob uzamčení závěru u samonabíjecích pistolí.

V čínské továrně Norinco se vyráběla malorážka Norinco JW-20, na níž měl patent výše zmíněný pan Browning. Jedná se o stejnou malorážku jako je Browning Grade I .22lr, s tím rozdílem, že je vyráběná v číně v Norincu.

Malorážka Norinco JW-20 je jeden z posledních návrhů Johna M.Browninga. Tato zbraň obstála v pokusu o výrobu první samonabíjecí malorážky na světě. Browningova genialita je vidět v každém detailu včetně stavitelných mířidel se zlatým korálkem na mušce, sklopným hledím, spodním vyhazovačem, nebo také trubkovým zásobníkem na 12 nábojů. Puška má kompletní leštěné černění a krásnou pažbu z amerického ořechu. Malorážka Norinco JW-20 má velmi nízkou hmotnost, velmi dobře se drží a je velmi kvalitně zpracovaná. Malorážka Noricno JW-20 vyniká svojí spolehlivostí. Původně rozebíratelná na dvě části, velmi jednoduše (vratně) upravená tak, aby nešla rozebrat.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 248


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce China North Industries Corporation
 • Model, vzor JW 20
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 2305 g
 • Délka 940 mm
 • Délka hlavně 490 mm
 • Zásobník trubkový pevný v pažbě 10 ran
 • Stav 1
 • Povrch 100%
 • Vývrt zrcadlo
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Belgie

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.