Malorážka samonabíjecí Voere 2117 22 LR

Malorážka samonabíjecí Voere 2117 22 LR

Další obrázky

Popis

Historie firmy Voere sahá do roku 1948, kdy v německém městě Schwarzwald ing. Erich Voetter a jeho společník Paul Restle založili firmu na zpracování a tváření kovů s názvem KOMA. 

Tato zkratka vznikla z názvu dvou měst, tedy Konstanz (Kostnice) a Markdorf. Sídlo společnosti se nacházelo ve městě Furtwangen ve Schwarzwaldu. Původním výrobním plánem byla výroba pumpiček pro cyklisty. Je možné se domnívat, že malý tlak v pumpičce vedl tyto dva pány k výrobě vzduchovek, která začala v roce 1950. V roce 1955 byla společnost přejmenována na Voere. Tento název vznikl sloučením jmen zakladatelů. V témže roce společnost začala také vyrábět malorážky. Roku 1965 se firma přesídlila do nové továrny v městě Kufstein v Rakousku. V roce 1972 se společnost začala zabývat licenční výrobou samopalu American-180 v ráži .22LR amerického konstruktéra Richarda Casulla. Tato zbraň se dodnes řadí k tzv. „spray gunům“(kadecnce vyšší než 1000 ran/min). V roce 1989 se firma Voere spojila s firmou  Kufsteiner Gerätebau und Handelsges m.b.H a vzikla tak firma Voere-KGH m.b.H. V této době se firma začala soustředit i na přesné kovoobrábění a jako subdodavatel pro jiné firmy. V roce 1991 vznikla puška VEC-91, která se stala první puškou, která kombinuje beznábojnicové střelivo a elektronickou palbu. V závislosti na ráži se rychlost vystřeleného projektilu pohybuje kolem 930 m/s. Tato zbraň dokáže na dvě 15V baterie ukryté v pažbě vystřílet až 5000 ran. Vyráběla se ve dvou rážích a to 5.7 a 6 mm.

Jak je z tohoto vývoje zbraní firmy Voere patrné, tak se konstruktéři neustále zabírali zvyšováním výkonu. Tato malorážka Voere 2117 na první pohled zaujme třemi možnostmi volby režimu závěru. Přepínač režimu se nachází v přední části lučíku a má polohy: E, A a <-. Při poloze E zůstává závěr vždy vzadu. Tato poloha je vhodná pro čištění zbraně. Při poloze A plní závěr funkci samonabíjecí a po vystřelení posledního náboje zůstává závěr v zadní poloze, a to i po vyjmutí zásobníku. Po přepnutí do polohy <- z polohy A se závěr automaticky vypustí vpřed. Při ponechání této polohy plní závěr taktéž funkci samonabíjecí, jen s tím rozdílem, že vždy zůstává v přední poloze. Samonabíjecí malorážka Voere 2117 je vybavena pojistkou v horní zadní části pouzdra závěru, obdobně jako u pump-action brokovnic. Samotné pouzdro závěru malorážky Voere 2117 je osazeno rybinou šíře 11mm pro osazení puškohledu. Tato samonabíjecí malorážka Voere 2117 je v zánovním stavu a nenese známky poškození, krom pár drobných škrábanců na pažbě.

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2353


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Voere Kufstein, Austria
 • Model, vzor 2117
 • Ráže .22 LR
 • Hmotnost 2360 g
 • Délka 102 cm
 • Délka hlavně 54 cm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový jednořadý na 5 nábojů
 • Rok výroby 1972
 • Stav 1
 • Povrch 99%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ANO

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.