Malorážka jednoranová Weihrauch HW660M 22 LR

Malorážka jednoranová Weihrauch HW660M 22 LR

Další obrázky

Popis

Firma Weihrauch byla založena v roce 1899 ve městě Zella – Mehlis v Německu, kde začínaly svoji výrobu i zbrojovky Walther a Anschütz. 

Pan Weihrauch byl vynikající puškař a společně se svými syny vyráběl po první světové válce malorážky a lovecké pušky. Zároveň vyráběli od roku 1928 náhradní díly pro jízdní kola a také dveřní zámky, později i během druhé světové války. Po znárodnění továren v NDR v roce 1948 tuto výrobu obnovil jeden ze tří synů v Mellrichstadtu v Bavorsku v SRN. Po roce 1950 byla obnovena výroba malorážek a vzduchovek. Po odchodu tohoto „obnovitele“ ze života v roce 1967 začala nová éra společnosti pod vedením jeho syna Hanse Weihraucha, který se po roce 1970 spojil s Dr. Robertem Beemanem a společně vytvořili nový trend ve výrobě vzduchovek a zbraní pro volný čas. Tato sportovní divize vyrábí tyto zbraně dodnes, stejně jako divize Weihrauch revolvery, obě sídlící v Mellrichstadtu. Revolvery tato firma vyrábí již téměř 50 let pod značkou Arminius. Tato značka je historickým synonymem válečnictví. 

Jednou ze sportovních malorážek firmy Weihracuh je i tato jednoranová malorážka Weihrauch HW660M. Tato malorážka je v provedení se závodní pažbou, která je opatřena výškově stavitelnou lícnicí a v místech úchopu je opatřena strojní rytinovou řezbou. Hlaveň malorážky Weihrauch HW660M je osazena dioptrickými mířidly. Závěr malorážky Weihrauch HW660M je poniklován a je možno jej manuálně vypustit, aniž by došlo k výstřelu. Samozřejmostí je také dvojramenný vytahovač. Malorážka Weihrauch HW660M má na pravé straně pouzdra závěru umístěnou pojistku, která blokuje spoušť. Spoušťové ústrojí nabízí individuální nastavení, jako je tuhost a vzdáelnost spouště od lučíku. Tato malorážka Weihrauch je v zachovalém stavu. Černění je zachováno na 99% povrchu. Pažba je nepoškozená.

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2348


Skladem: 0 kusů

Základní informace

  • Výrobce H. Weihrauch Sportwaffen GmbH, & Co KG, Mellrichstadt, SRN
  • Model, vzor HW660M
  • Ráže 22 LR
  • Hmotnost 4760 g
  • Délka 115 cm
  • Délka hlavně 66 cm
  • Zásobník jednoranová
  • Rok výroby 1989
  • Zkušební značka C.I.P. ano, SRN

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.