Malorážka jednoranová Anschütz 1903 22 LR

Malorážka jednoranová Anschütz 1903 22 LR

Další obrázky

Popis

Firma Anschütz byla založena roku 1856 Juliem Gottfriedem Anschützem. Firma J. G. Anschütz GmbH & Co. KG sídlí v německém Ulmu. Firma prošla zajímavou historií a po roce 1945 se znovuzrodila. 

Začala postupně dostávat svého dřívějšího jména a věhlasu nejen díky zpracování zbraní, ale také díky jejich vysoké přesnosti. Od svého založení je značka Anschütz synonymem inovace a dokonalosti. Firma  Anschütz je neodmyslitelně spojena s biatlonem, kde uplatnila své průkopnické úsilí a vytvořila si tak celosvětový úspěch. Firma se zabývá převážně výrobou pušek, velkorážných terčovnic, brokovnic, malorážek, pistolí, ale také střeleckého vybavení.

 Malorážky řady 1400 a 1300 vyráběla firma Anschütz v šedesátých a sedmdesátých letech 20. století. V té době si o malorážce Anschütz mohl u nás doma každý kdo toužil po malorážkové střelbě jen nechat zdát. Vynikají svojí jednoduchostí, snadnou ovladatelností, lehkostí a přesností. Byly určeny pro lov, volný čas a branné sportovní disciplíny. Na začátku sedmdesátých let přišla firma Anschütz na trh s modelovou řadou 1407, která je spíše známá po označením model 54 Match. Tyto jednoranové malorážky se staly velmi oblíbenými mezi profesionálními střelci. Sytém 54 Match byl postupně vylepšován až do dnešních dní a dal tak vzniku základnímu modelu 64, z něhož pach vycházejí dnešní modelové řady. Mezi ty se pak řadí i malorážky Anschütz 1309.

 

Tato sportovní jednoranová malorážka Anschütz 1309 je v  ráži 22 LR. Jedná se o profesionální sportovní závodní malorážku. Tato je v klasickém provedení s výškově stavitelnou lícnicí na pažbě a zdrsněným povrchem v místech úchopu. Ve spodní části pažby se nachází „šína“ pro uchycení řemene a opěr. Pažba je osazena výškově i délkově stavitelnou botkou. Sportovní malorážka Anschütz 1903  je osazena těžkou sportovní hlavní o délce 65 cm. Hlaveň je osazena profesionálními dioptrickými mířidly. Závěr, který má velmi hladký chod je opatřen dvojramenným vytahovačem. Na pravé straně pouzdra závěru se nahází pojistka, která se aktivuje posunutím vpřed či vzad. Spoušťový mechanismus nabízí individuální možnost nastavení vlastností jako je tuhost spouště, vzdálenost kohoutu od lučíku apod. Tato sportovní malorážka Anschütz 1903 je ve velmi dobrém stavu, vývrt je zrcadlový, černění je zachováno na 100 % povrchu. Pažba nese známky otlaků a drobných odřenin vzniklých vlivem skladování. Výhodná cena této malorážky jistě osloví každého sportovního střelce, obzvláště když cena nové se pohybuje okolo 30.000 Kč.

 Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2347


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce J. G. Anschütz GmbH & Co. KG, Ulm, Německo
 • Model, vzor 1903
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 4360 g
 • Délka 114 cm
 • Délka hlavně 65 cm
 • Zásobník jednoranová
 • Rok výroby neuveden
 • Stav 1
 • Povrch 100% (pažba mírné známky používání)
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, SRN

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.