Malorážka jednoranová Anschütz 1807 22 LR

Malorážka jednoranová Anschütz 1807 22 LR

Další obrázky

Popis

Firma Anschütz byla založena roku 1856 Juliem Gottfriedem Anschützem. Firma J. G. Anschütz GmbH & Co. KG sídlí v německém Ulmu. Firma prošla zajímavou historií a po roce 1945 se znovuzrodila. 

Začala postupně dostávat svého dřívějšího jména a věhlasu nejen díky zpracování zbraní, ale také díky jejich vysoké přesnosti. Od svého založení je značka Anschütz synonymem inovace a dokonalosti. Firma  Anschütz je neodmyslitelně spojena s biatlonem, kde uplatnila své průkopnické úsilí a vytvořila si tak celosvětový úspěch. Firma se zabývá převážně výrobou pušek, velkorážných terčovnic, brokovnic, malorážek, pistolí, ale také střeleckého vybavení.

 Malorážky řady 1400 a 1300 vyráběla firma Anschütz v šedesátých a sedmdesátých letech 20. století. V té době si o malorážce Anschütz mohl u nás doma každý kdo toužil po malorážkové střelbě jen nechat zdát. Vynikají svojí jednoduchostí, snadnou ovladatelností, lehkostí a přesností. Byly určeny pro lov, volný čas a branné sportovní disciplíny. Na začátku sedmdesátých let přišla firma Anschütz na trh s modelovou řadou 1407, která je spíše známá po označením model 54 Match. Tyto jednoranové malorážky se staly velmi oblíbenými mezi profesionálními střelci. Na modelech 54 a jejich modifikacích pak vznikaly modely nové jako např. 1807 apod.

Tato jednoranová malorážka Anschütz 1807 je v  ráži 22 LR. Jedná se o profesionální závodní malorážku. Tato je provedení se stavitelnou lícnicí a zdrsněním pažby v místech úchopu. Ve spodní části pažby se nachází „šína“ pro uchycení řemene a opěr. Pažba je navíc odlehčená a díky několika fabricky vyfrézovaným otvorům se může hlaveň lépe chladit. Malorážka Anschütz 1807 je osazena těžkou sportovní hlavní o délce 66 cm. Hlaveň je osazena profesionálními dioptrickými mířidly. Závěr, který má velmi hladký chod je opatřen dvojramenným vytahovačem a také výstražníkem. Na levé straně pouzdra závěru se nahází pojistka, která se aktivuje posunem dozadu. Spoušťový mechanismus nabízí individuální možnost nastavení vlastností jako je tuhost spouště, vzdálenost kohoutu od lučíku apod. Tato malorážka Anschütz 1807 je v dobrém stavu, vývrt je zrcadlový, černění je zachováno na 100 % povrchu. Pažba nese známky otlaků a drobných odřenin vzniklých vlivem skladování.

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2113


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce J. G. Anschütz GmbH & Co. KG, Ulm, Německo
 • Model, vzor 1807
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 4450 g
 • Délka 111 cm
 • Délka hlavně 66 cm
 • Zásobník jednoranová
 • Rok výroby 1981
 • Stav 1
 • Povrch 95%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo-Ulm

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.