Malorážka opakovací FN Trombone 22 LR

Malorážka opakovací FN Trombone 22 LR

Další obrázky

Popis

V roce 1880 John Moses Browning založil zbrojovku J. M. Browning & Bros. a začal brzy spolupracovat s řadou významných zbrojovek, např. s Oliverem Winchestrem. 

Pro ni navrhl samonabíjecí brokovnici, která byla ve své době natolik revoluční, že ji konzervativní Winchester odmítl. Později převzali její výrobu firmy Remington a FN. Dále si výrobu jeho zbraní rozdělily zbrojovky FN a Colt a to tak, že Colt měl vyrábět pro severoamerický a britský trh a FN pro evropský trh. Zbrojovka FN mohla své zbraně jeho konstrukce označit Browningovým příjmením. Pro FN a Colt navrhl Browning též řadu samonabíjecích pistolí, z nichž první byla pistole FN-Browning model 1900. Pozdější model 1910 nechvalně proslavil Gavrilo Princip při atentátu na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Zřejmě nejznámější pistolí pocházející z Browningovy konstrukční kanceláře je model Colt 1911 Government v  ráži .45 ACP. Z dalších konstrukcí lze zmínit například automatickou pušku BAR (Browning Automatic Rifle) a kulomety ráže .30 a .50 BMG, stejně jako samonabíjecí brokovnice Auto 5. Závěrem jeho tvorby byla samonabíjecí pistole Browning HP, která byla ale vyráběna až po Browningově smrti a i přes své rozšíření nedosáhla oblíbenosti modelu 1911.

V roce 1919 přišel John M. Browning s návrhem nové pump-action malorážky, která dostala označení Trombone. 1. srpna roku 1922 si tuto malorážku nechal Browning patentovat. Malorážka vstoupila do sériové výroby ve fabrice Fabrique Nationale d'Herstal v Belgii. Zde se vyráběla od roku 1922 do roku 1974. Díky své oblíbenosti ji vyráběli i jiné firmy, například britská B.S.A.

Opakovací malorážka FN Trombone je v ráži 22 LR s hlavní o délce 61 cm. Podávání nábojů je řešeno za pomoci trubkového zásobníku umístěného pod hlavní s kapacitou 11 nábojů. Vzhledem k přítomnosti rybiny pro osazení puškohledu, která je umístěna na pouzdře závěru, můžeme dovodit, že tato malorážka FN Trombone byla vyrobena v pozdních 60. letech. Malorážka FN Trombone má tyčinkovou mušku a listové hledí, jehož výškové rozpětí je řešeno klasickým šikmým klínkem. Malorážka je opatřena pojistkou spouště. Dalším bezpečnostním prvkem je speciální páka umístěna v lučíku, která zajišťuje, že bez jejího stlačení se nedá malorážka nabít. Tato malorážka FN Trombone je ve výborném technickém stavu, vývrt je zrcadlově lesklý a černění není nikde ošoupané.

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1925


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Fabrique Nationale d'Herstal
 • Model, vzor Trombone
 • Ráže .22 LR
 • Hmotnost 2200 g
 • Délka 99 cm
 • Délka hlavně 61 cm
 • Zásobník trubkový na 11 nábojů
 • Rok výroby 60. léta
 • Stav 1
 • Povrch 97%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Belgie

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.