Malorážka samonabíjecí Winchester Model 77 22 LR

Malorážka samonabíjecí Winchester Model 77 22 LR

Další obrázky

Popis

Zakladatelem firmy Volcanic Repeating Arms Company byl Daniel Wesson a Horace Smith v roce 1855. Jejich firma však nedosahovala obchodních úspěchů. 

Proto ji prodali Oliveru Winchestrovi a poté si založili firmu novou a to Smith&Wesson. Oliver Winchester svoji firmu reorganizoval v roce 1856 a přejmenoval na New Haven Repeating Arms Company. Obchodní úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat zejména díky konstruktérovi Henrymu a jeho slavné Henryovce, kterou sám vyráběl a za pevné ceny dodával panu Winchestrovi. Modernizované modely například 1885,1886,1894 nebo 1895 se staly legendami. Oliver Winchester byl nucen firmu dvakrát rozšířit v letech 1867 a 1871 za účelem uspokojení poptávky po jeho zbraních.

Po jeho smrti se vedení ujal jeho syn Wiliam a po jeho úmrtí převzal vedení firmy jeho švagr Wiliam Converse společně se svým zetěm Thomasem Grayem Bennettem v roce 1890. Již od roku 1883 firma spolupracovala s Johnem Mosesem Browningem. Tato spolupráce v navrhování modelů opakovacích pušek pokračovala až do roku 1900. Po první světové válce díky nešťastným investicím ztratil Bennett kontrolu nad svým podnikem. Po roce 1931 získal aktiva od bankovní skupiny muniční koncern Western Cardridge ze skupiny Olin. V roce 1981 byla tato skupina pod názvem US Repeating Arms Company oddělena od koncernu a v roce 1989 poslána do konkurzu. Získala ji firma Herstal Group, jejíž mateřskou společností je firma Browning International SA. Firma Olin dodnes disponuje právy na výrobu munice a zbraní Winchester. Tradiční výrobní podnik v New Havenu byl 31. 3. 2006 uzavřen a v roce 2008 prodán firmě Winstanley Enterprises. Firma US Repeating Company buduje své závody v Belgii, Portugalsku a Japonsku.

Samonabíjecí malorážka Winchester model 77 ráže .22LR se vyráběla v rozmezí let 1955-1963. Zbraň má velice atraktivní design, a každý kdo ji uchopí do ruky si ji hned oblíbí. Nejeví viditelné známky opotřebení a má velice kvalitní povrch. Pažba je též ve velmi zachovalém stavu. Malorážka Winchester model 77 má zásobník na 10 nábojů. Zajímavostí je, že tento zásobník jako náhradní díl se nedá nikde zakoupit a lze tady konstatovat, že bude mít vyšší cenu, než samotná zbraň.  Malorážka Winchester model 77 má umístěno natahování závěru na levou stranu zbraně. Pojistka je na straně pravé. V horní části pouzdra závěru je vyfrézována rybina pro osazení optiky. Přesto však mířidla malorážky Winchester model 77 jsou velmi kvalitní. Jedná se o krásnou zbraň. Je ideální pro lov i volný čas.

9 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 1465

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce US Repeating Company Olin Group USA
 • Model, vzor Model 77
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 2547 g
 • Délka 102 cm
 • Délka hlavně 56 cm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový na 10 nábojů
 • Rok výroby 1969
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.