Malorážka jednoranová Weihrauch HW70N 22 LR

Malorážka jednoranová Weihrauch HW70N 22 LR

Další obrázky

Popis

Firma Weihrauch byla založena v roce 1899 ve městě Zella – Mehlis v Německu, kde začínaly svoji výrobu i zbrojovky Walther a Anschütz. 

Pan Weihrauch byl vynikající puškař a společně se svými syny vyráběl po první světové válce malorážky a lovecké pušky. Zároveň vyráběli od roku 1928 náhradní díly pro jízdní kola a také dveřní zámky, později i během druhé světové války. Po znárodnění továren v NDR v roce 1948 tuto výrobu obnovil jeden ze tří synů v Mellrichstadtu v Bavorsku v SRN. Po roce 1950 byla obnovena výroba malorážek a vzduchovek. Po odchodu tohoto „obnovitele“ ze života v roce 1967 začala nová éra společnosti pod vedením jeho syna Hanse Weihraucha, který se po roce 1970 spojil s Dr. Robertem Beemanem a společně vytvořili nový trend ve výrobě vzduchovek a zbraní pro volný čas. Tato sportovní divize vyrábí tyto zbraně dodnes, stejně jako divize Weihrauch revolvery, obě sídlící v Mellrichstadtu. Revolvery tato firma vyrábí již téměř 50 let pod značkou Arminius. Tato značka je historickým synonymem válečnictví. 

Jednou ze sportovních malorážek firmy Weihracuh je i tato jednoranová malorážka Weihrauch HW70N. Tato malorážka je v luxusním provedení s pažbou, která je opatřena lícnicí a v místech úchopu je opatřena strojní rytinovou řezbou. Hlaveň malorážky Weihrauch HW70N je osazena tyčinkovou muškou a pevným hledím na 50 metrů s možností překlopit další hledí na 100 metrů. Závěr malorážky Weihrauch HW70N je poniklován a je možno jej manuálně vypustit, aniž by došlo k výstřelu. Samozřejmostí je také dvojramenný vytahovač. Malorážka Weihrauch HW70N má na levé straně pouzdra závěru umístěnou pojistku, která blokuje spoušť. Tato malorážka Weihrauch je v zachovalém stavu. Černění je zachováno na 93% povrchu, pažba nese známky otlaků vzniklých vlivem skladování.

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1239


Skladem: 0 kusů

Základní informace

  • Výrobce H. Weihrauch Sportwaffen GmbH, & Co KG, Mellrichstadt, SRN
  • Model, vzor HW70N
  • Ráže 22 LR
  • Hmotnost 1918 g
  • Délka 98 cm
  • Délka hlavně 56 cm
  • Zásobník jednoranová
  • Stav 1
  • Povrch 93 %
  • Vývrt zrcadlový

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.