Kulovnice samonabíjecí Remington Mod.742 Woodsmaster 30-06 Sprg.

Kulovnice samonabíjecí Remington Mod.742 Woodsmaster 30-06 Sprg.

Další obrázky

Popis

Firma Remington Arms Company, LLC byla založena roku 1816 Eliphaletem Remingtonem v Ilionu, státu New York jako E.Remington & Sons.

Jedná se nejstarší společnost na území USA, která stále vyrábí výrobky na které byla primárně zaměřena a je zároveň nejdéle nepřetržitě pracující výrobce v Severní Americe. Je to také jediná americká společnost, která vyrábí jak střelné zbraně, tak i střelivo na americkém trhu a je největším výrobcem pušek a karabin. Firma Remington také vyvinula a zavedla množství různých ráží a střeliva pro ně a jejich výrobou a hlavně množstvím předešla výrobce ostatní. Její výrobky jsou distribuovány do více než 60 zemí světa a touto dostupností výrobků pro střeleckou veřejnost na celém světě se řadí na 1. místa.

            V roce 1960 byla představena lovecká a sportovní samonabíjecí kulovnice Remington model 742 Woodmaster. Vyráběla se až do roku 1980, kdy ji nahradil model 7400. O její oblibě svědčí i neskutečných 1 433 000 vyrobených kusů. Kulovnice Remington model 742 Woodmaster pracuje na principu odběru prachových plynů z hlavně. Ty působí na píst, který je koncipován jako vodící blok vratné vzpruhy a vodítek závěru. Těmi odsouvá závěr směrem vzad. Samotný závěr je tvořen rotačním závorníkem, který se uzamyká v hlavni devatenácti uzamykacími ozuby. Odmykán je při pohybu vzad dvěma kolíky uchycenými v nosiči závorníku, z nichž jeden tvoří napínací páka závěru. Ty se pohybují ve dvou spirálovitých drážkách závorníku a tím jej odemknou v hlavni. Hlaveň kulovnice Remington model 742 Woodmaster je při rozborce vyjímatelná z pouzdra závěru. Schránkový zásobník je na 4 náboje. Kulovnice Remington model 742 Woodmaster je vybavena pojistkou, vypouštěcí pákou závěru tvořenou snižovačem podavače zásobníku a pákou odpojovače spouště pro bezpečné vybíjení zbraně. Kulovnice Remington model 742 Woodmaster je vybavena klasickými mířidly a dále je osazena otočnou montáží s americkým puškohledem Weaver Marksman 3 – 9 x 35. Tato kulovnice Remington model 742 Woodmaster je v zánovním stavu. Bylo z ní vystřeleno pouze několik ran. Její ráže 30.06 Springfield ji dělá velmi zajímavou a variabilní pro různé způsoby lovu.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 977


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Remington Arms Company, LLC, Madison, N.C., USA
 • Model, vzor 742 Woodmaster
 • Ráže 30.06 Sprg.
 • Hmotnost 4100 g
 • Délka 108 cm
 • Délka hlavně 55 cm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový na 4 náboje
 • Rok výroby 1978 -1981
 • Stav 1
 • Povrch 96 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.