Kulovnice opakovací Zastava M70 30-06 Springfield

Kulovnice opakovací Zastava M70 30-06 Springfield

Další obrázky

Popis

Zbrojovka  Zavodi Crvena Zastava, dnešní Zastava Arms byla založena v roce 1853 v Srbském městě Kragujevac. Počáteční produkce byla zaměřena na děla a houfnice. 

Po roce 1860 byla výroba již modernizována a po roce 1878 se rozběhla výroba pušek. Jednou z nich byl i licenční Mauser M1878/80 v ráži 10,15 mm návrháře Kosti Milanoviče. V roce 1925 zbrojovka uzavřela kontrakt s FN. Ve třicátých letech s naší Zbrojovkou Brno, kdy se  v Kragujevacu licenčně vyráběly kulomety a také se do Kragujevacu přesunula i část technologie na jejich výrobu. Po obnově závodu poškozeného druhou světovou válkou byla zahájena výroba dalších modelů pušek loveckých i vojenských, samopalů a kulometů na velmi vysoké úrovni. Další poškození závodu nastalo bombardováním NATO v roce 1999. Po jeho obnově se zbrojovka Zastava Arms dnes řadí ke špičkovým světovým výrobcům zbraní.

V sedmdesátých letech byla navržena nová lovecká a sportovní kulovnice M70. Nahrazovala starý model pušky M 48/63 klasického vojenského provedení. Kulovnice Zastava M70 pracuje na principu uzamčeného závěru systému Mauser se třemi uzamykacími ozuby. Páka závěru má charakteristický tvar pro tyto modely a kulička na jejím konci je ze spodní strany zploštělá se zdrsněným povrchem. V zadní části závěru je umístěna pojistka systému Parker Hale. Hlaveň je samozřejmě plovoucí a má mířidla suhlského typu. Pažba kulovnice Zastava M70 je v provedení s lícnicí je opatřena jemnou strojní rybinovou řezbou v místech úchopu. Spoušť kulovnice Zastava M70 je vybavena napínáčkem. Kulovnice Zastava M70 je osazena otočnou montáží a puškohledem Zeiss Variopoint M 2,5-10 x 50 T* se šínou. Ten využívá technologii T* Multicoasting propouštějící více světla do puškohledu a minimalizující úroveň rozptylového světla. Dále využívá technologii úpravy čoček LocuTecCoating, která usnadňuje rychlejší stékání vody z čoček a kombinuje antireflexní vrstvu se snadným čištěním povrchu bez šmouh. Optika je plněna dusíkem za účelem eliminace vnitřního zamlžení čoček a její povrch je černě eloxován. Záměrná osnova je tvořena neuzavřeným T doplněným bodem a svítícím bodem. Jedná se o velmi kvalitní puškohled, jehož cena se pohybuje okolo 45.000,- Kč.

Tato kulovnice je v zánovním stavu a společnost Panzer Vám ji nyní nabízí za cenu výše uvedeného puškohledu. 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 461


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Zavodi Crvena Zastava Kragujevac Jugoslavie
 • Model, vzor M70
 • Ráže 30-06
 • Hmotnost 4277 g
 • Délka 111 cm
 • Délka hlavně 58 cm
 • Zásobník schránka na 4 náboje
 • Rok výroby 2005
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano,německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.