Kulovnice Husqvarna 25-20

Kulovnice Husqvarna 25-20

Další obrázky

Popis

Firma Husqvarna byla založena v roce 1689 a je jednou z nejstarších průmyslových společností na světě. Začínala jako kovárna na zbraně, jejíž specialitou byly muškety.

. I přesto, že byla výroba zbraní z velké části manuální, Husqvarna Gevärsfaktori (továrna na pušky Husqvarna) se stala průkopníkem švédského průmyslu v oblasti přesného obrábění.

Během prvního období Švédska jako silné velmoci, od konce 17. století do začátku 20. let 18. století, bylo ročně vyrobeno průměrně 11 000 mušket a pistolí. Celkově tedy Husqvarna dodala švédské armádě 230 000 střelných zbraní během tohoto období. Po roce 1720 následuje období míru a objednávky od švédského státu klesají na 1 500 střelných zbraní ročně. Během následujících více než sto let míru a stability je produkce střelných zbraní společnosti Husqvarna relativně malá.

Výroba dramaticky roste spolu s vzrůstající politickou nestabilitou v Evropě uprostřed 60. let 19. století. V té době Švédsko řídí rozsáhlé znovuvyzbrojení. Je to během tohoto období, kdy se zbraně vyvíjejí ze zbraní nabíjených ústím na zbraně nabíjené závěrem pušky. S příchodem zbraní nabíjených závěrem pušky se pušky s dlouhou hlavní stávají běžnými a tím také vzrůstají požadavky ohledně přesnosti v kovoobrábění. Pistole nabíjené závěrem jsou nejprve vyráběny jako revolvery, se zásobníkem ve formě otočného bubnu. S rostoucími objednávkami od švédské armády může společnost investovat do dílen a strojů.

V roce 1867 je Husqvarna přeměněna na společnost s ručením omezeným a v roce 1877 přestavěna poté, co byl ustanoven generálním ředitelem Wilhelm Tham. Ten je tím, který započíná změnu, při které je výroba zbraní doplněna o lovecké a cvičné pušky, místo spoléhání se pouze na armádní zakázky. To se ukázalo být moudrým rozhodnutím a Husqvarna se také brzy stává konkurentem na  civilním trhu.

Tato jednoranná kulovnice firmy Husqarna má svůj osobitý vzhled. Ten je dán tím, že hlaveň, která je dlouhá 64 cm je vyrobena z osmihranu. Kulovnice má překlápěcí hledí. Jednoranná kulovnice Husqarna má klikový závěr, který zapadá do vybrání v pravé straně pouzdra závěru. Tato kulovnice bohužel byla napadena kutilem a tak má na levé straně vyříznutou část pažby a v pouzdru závěru se nacházejí 4 otvory pro uchycení montáže. Nejedná se ovšem o věc neopravitelnou.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 302


Skladem: 0 kusů

Základní informace

  • Výrobce Husqvarna Vapenfabriks A.B.
  • Ráže 25-20
  • Hmotnost 3015 g
  • Délka 113 cm
  • Délka hlavně 64 cm
  • Rok výroby neznámý
  • Stav 3
  • Povrch 68 %
  • Vývrt zrcadlový
  • Zkušební značka C.I.P. Ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.