Kulovnice opakovací Akah Saturn 7x64

Kulovnice opakovací Akah Saturn 7x64

Další obrázky

Popis

Kvalitní kulovnice rakouského výrobce Voere.

Historie firmy Voere sahá do roku 1948, kdy v německém městě Schwarzwald ing. Erich Voetter a jeho společník Paul Restle založili firmu na zpracování a tváření kovů s názvem KOMA. Tato zkratka vznikla z názvu dvou měst, tedy Konstanz (Kostnice) a Markdorf. Sídlo společnosti se nacházelo ve městě Furtwangen ve Schwarzwaldu. Původním výrobním plánem byla výroba pumpiček pro cyklisty. Je možné se domnívat, že malý tlak v pumpičce vedl tyto dva pány k výrobě vzduchovek, která začala v roce 1950. V roce 1955 byla společnost přejmenována na Voere. Tento název vznikl sloučením jmen zakladatelů. V témže roce společnost začala také vyrábět malorážky. Roku 1965 se firma přesídlila do nové továrny v městě Kufstein v Rakousku. V roce 1972 se společnost začala zabývat licenční výrobou samopalu American-180 v ráži .22LR amerického konstruktéra Richarda Casulla. Tato zbraň se dodnes řadí k tzv. „spray gunům“(kadecnce vyšší než 1000 ran/min). V roce 1989 se firma Voere spojila s firmou  Kufsteiner Gerätebau und Handelsges m.b.H a vzikla tak firma Voere-KGH m.b.H. V této době se firma začala soustředit i na přesné kovoobrábění a jako subdodavatel pro jiné firmy. V roce 1991 vznikla puška VEC-91, která se stala první puškou, která kombinuje beznábojnicové střelivo a elektronickou palbu. V závislosti na ráži se rychlost vystřeleného projektilu pohybuje kolem 930 m/s. Tato zbraň dokáže na dvě 15V baterie ukryté v pažbě vystřílet až 5000 ran. Vyráběla se ve dvou rážích a to 5.7 a 6 mm.

K výrobnímu programu patřily a patří také kulovnice různých modelových řad, např. kulovnice Voere 2150, 2155 nebo 2165. Řada 2165 obsahovala různá provedení lišící se tvarem pažby, druhem hledí, druhem botky apod. Hlavními přednostmi řady 2165 však byl nový typ modernizovaného závěru Mauser se skosenou zadní částí a pojistkou umístěnou za závěrem, nový tvar spolehlivého vytahovače, výklopné dno nábojové schránky, upravená ergonomie kliky závěru, velký výběr ráží od 22-250 po 300 Win. Mag., provedení s napínáčkem nebo rychlospouští, přípravou zbraně na snadné osazení montáže a provedení standartní i Stutzen. Vše toto nabízela firma Voere a také díky tomu se staly tyto kulovnice v osmdesátých letech velmi oblíbenými.

Tato kulovnice Voere 2165/1 je v provedení s bukovou pažbou Monte Carlo v ráži 7x64. Zbraň je vybavena německým napínáčkem, nábojová schránka má samozřejmě již výklopné dno nového typu. Kulovnice je osazena otočnou montáží s puškohledem Hubertus 6x40 s tenkou osnovou tvaru T. Kulovnice je v málo používaném stavu, nepoškozená a plně funkční. Byla vyrobena pro německý velkoobchod Akah pod označením Saturn. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2804


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Voere GmbH Kufstein Rakousko
 • Model, vzor 2165/1
 • Ráže 7x64
 • Hmotnost 3460 g
 • Délka 113 cm
 • Délka hlavně 62 cm
 • Zásobník schránka na 5 nábojů
 • Rok výroby 1977
 • Stav 1
 • Povrch 92 %
 • Vývrt lesklý
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.