Kulovnice opakovací Steyr Mannlicher S 6,5x68

Kulovnice opakovací Steyr Mannlicher S 6,5x68

Další obrázky

Popis

Rakouská legenda v zajímavé ráži.

Historie firmy Steyr sahá do roku 1821, kdy kovář Leopold Werndl započal s výrobou materiálů pro výrobu zbraní. Jeho firmu převzal syn Josef a se svým bratrem 16.4.1864 založili Josef und Franz Werndl&Comp. Waffenfabrik und Sagemuhle in Oberletten. V roce 1867 představili Josef Werndl a Karel Holub první pušku ráže 11 mm nabíjenou zezadu.  Z této firmy později v roce 1869 vznikla akciová společnost Osterreichische Waffenfabrikgesellchaft, OEWG. Werndl spolupracoval s inženýrem Ferdinandem Mannlicherem, který se podílel na konstrukci přímotažného závěru, který byl představen u modelu M85 v roce 1885 a rok poté vznikla první lovecká puška s tímto závěrem M86. V roce 1891 byly modely M85, M88, M 90 a později model M95 exportovány do více než 20 zemí světa. V roce 1903 byl uveden na trh model konstruktérů ferdinanda Ritter von Mannlichera  a Otto Shonauera, který se stal světovou legendou a vyráběl se až do roku 1973. V letech 1912 -1914 byl vystavěn nový závod ve Steyru. V roce 1926 se firma přejmenovala na Steyr Werke AG a v roce 1934 proběhla fůze s firmou Austro Daimler Puchwerke AG na Steyr Daimler Puch AG. Poválečná výroba zbraní mohla být obnovena až po roce 1950 a koncern získal různá prvenství ve vojenských i sportovních zbraních. V roce 1989 byl koncern rozpuštěn a firma Steyr Mannlicher AG se stala nezávislou. V roce 2004 firma přesídlila do Ramingtalu, kde se věnuje výrobě zbraní za pomoci nejnovějších technologií.

Za koncernové spolupráce vyvinula firma koncem šedesátých let minulého století dvě nové zbraně. Jednou z nich byla sériově vyráběná odstřelovačská puška SSG69 a pro civilní trh lovecká kulovnice model S. Obě se staly světovým bestselerem. Tyto lovecké kulovnice se staly předchůdcem současně vyráběných zbraní firmou Steyr Mannlicher AG.

Tato lovecká kulovnice Steyr Mannlicher Model S byla vyrobena za koncernových časů v roce 1978. Závěr kulovnice má šest uzamykacích ozubů, které se uzamykají do jeho pouzdra v zadní části. Kulovnice Steyr Mannlicher je vybavena plastovým zásobníkem s rotačním podavačem dle původního patentu Otty Schőnauera. Samozřejmostí je napínáček. Kulovnice Steyr Mannlicher Model S je osazena kameny standartní otočné montáže EAW. Tato kulovnice Steyr Mannlicher Model S je jasná skříňová zbraň v novém stavu vyrobená ve zlatých 80. létech. Není nikde poškozená ani odřená, závěr nenese stopy opotřebení stejně jako gumová botka zbraně. Tato kulovnice Steyr Mannlicher Model S je ideální příležitostí pro milovníky ráže 6,5 x 68. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2800


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Steyr Daimler Puch AG Steyr Rakousko
 • Model, vzor S
 • Ráže 6,5x68
 • Hmotnost 3680 g
 • Délka 114 cm
 • Délka hlavně 65 cm
 • Zásobník vyjímatelný na 4 náboje
 • Rok výroby 1978
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.