Kulovnice opakovací Steyr Mannlicher Model SL 222 Rem.

Kulovnice opakovací Steyr Mannlicher Model SL 222 Rem.

Další obrázky

Popis

Vynikající sportovní kulovnice v zánovním stavu.

Historie firmy Steyr sahá do roku 1821, kdy kovář Leopold Werndl započal s výrobou materiálů pro výrobu zbraní. Jeho firmu převzal syn Josef a se svým bratrem 16.4.1864 založili Josef und Franz Werndl&Comp. Waffenfabrik und Sagemuhle in Oberletten. V roce 1867 představili Josef Werndl a Karel Holub první pušku ráže 11 mm nabíjenou zezadu.  Z této firmy později v roce 1869 vznikla akciová společnost Osterreichische Waffenfabrikgesellchaft, OEWG. Werndl spolupracoval s inženýrem Ferdinandem Mannlicherem, který se podílel na konstrukci přímotažného závěru, který byl představen u modelu M85 v roce 1885 a rok poté vznikla první lovecká puška s tímto závěrem M86. V roce 1891 byly modely M85, M88, M 90 a později model M95 exportovány do více než 20 zemí světa. V roce 1903 byl uveden na trh model konstruktérů ferdinanda Ritter von Mannlichera  a Otto Shonauera, který se stal světovou legendou a vyráběl se až do roku 1973. V letech 1912 -1914 byl vystavěn nový závod ve Steyru. V roce 1926 se firma přejmenovala na Steyr Werke AG a v roce 1934 proběhla fůze s firmou Austro Daimler Puchwerke AG na Steyr Daimler Puch AG. Poválečná výroba zbraní mohla být obnovena až po roce 1950 a koncern získal různá prvenství ve vojenských i sportovních zbraních. V roce 1989 byl koncern rozpuštěn a firma Steyr Mannlicher AG se stala nezávislou. V roce 2004 firma přesídlila do Ramingtalu, kde se věnuje výrobě zbraní za pomoci nejnovějších technologií.

Za koncernové spolupráce vyvinula firma koncem šedesátých let minulého století dvě nové zbraně. Jednou z nich byla sériově vyráběná odstřelovačská puška SSG69 a pro civilní trh lovecká kulovnice model S. Obě se staly světovým bestselerem. Tyto lovecké kulovnice se staly předchůdcem současně vyráběných zbraní firmou Steyr Mannlicher AG.

Kromě nodelů S, L, M byla vyvinuta v roce 1967 sportovní kulovnice model SL. V roce 1994 byla představena v ráži 222 Remington. Označení SL znamená Super Light a tomu odpovídá i velikost hlavně a závěru pro tuto danou ráži za účelem snížení hmotnosti zbraně.  Závěr kulovnice má šest uzamykacích ozubů, které se uzamykají do jeho pouzdra v zadní části. Výstražník je umístěn ve středu zadní části závěru. Kulovnice Steyr Mannlicher je vybavena plastovým zásobníkem s rotačním podavačem, podle původního patentu Otty Schőnauera. Samozřejmostí je napínáček. Tato sportovní kulovnice Steyr Mannlicher Model SL je osazena výborným puškohledem Leupold Vari X III 6,5 – 20 x 42 s možností předního doostření za účelem eliminace paralaxy. Je osazen na otočné montáži rakouského provedení. Tato kulovnice Steyr Mannlicher Model SL  je v provedení se sportovní pažbou a plovoucí hlavní. Není nikde poškozená ani odřená, závěr nenese stopy opotřebení stejně jako hlaveň. Tato kulovnice Steyr Mannlicher Model SL je ideální příležitostí pro milovníky sportovní lovecké střelby. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2797


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Steyr Mannlicher AG Rakousko
 • Model, vzor SL
 • Ráže 222 Remington
 • Hmotnost 4180 g
 • Délka 112 cm
 • Délka hlavně 65 cmm
 • Zásobník vyjímatelný na 4 náboje
 • Rok výroby 1998
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.