Kulovnice opakovací Winchester model 54 270 Winchester

Kulovnice opakovací Winchester model 54 270 Winchester

Další obrázky

Popis

První kulovnice se závěrem typu Mauser od firmy Winchester.

Zakladatelem firmy Volcanic Repeating Arms Company byl Daniel Wesson a Horace Smith v roce 1855. Jejich firma však nedosahovala obchodních úspěchů. Proto ji prodali Oliveru Winchestrovi a poté si založili firmu novou a to Smith&Wesson. Oliver Winchester svoji firmu reorganizoval v roce 1856 a přejmenoval na New Haven Repeating Arms Company. Obchodní úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat zejména díky konstruktérovi Henrymu a jeho slavné Henryovce, kterou sám vyráběl a za pevné ceny dodával panu Winchestrovi. Modernizované modely například 1885,1886,1894 nebo 1895 se staly legendami. Oliver Winchester byl nucen firmu dvakrát rozšířit v letech 1867 a 1871 za účelem uspokojení poptávky po jeho zbraních.

Po jeho smrti se vedení ujal jeho syn Wiliam a po jeho úmrtí převzal vedení firmy jeho švagr Wiliam Converse společně se svým zetěm Thomasem Grayem Bennettem v roce 1890. Již od roku 1883 firma spolupracovala s Johnem Mosesem Browningem. Tato spolupráce v navrhování modelů opakovacích pušek pokračovala až do roku 1900. Po první světové válce díky nešťastným investicím ztratil Bennett kontrolu nad svým podnikem. Po roce 1931 získal aktiva od bankovní skupiny muniční koncern Western Cardridge ze skupiny Olin. V roce 1981 byla tato skupina pod názvem US Repeating Arms Company oddělena od koncernu a v roce 1989 poslána do konkurzu. Získala ji firma Herstal Group, jejíž mateřskou společností je firma Browning International SA. Firma Olin dodnes disponuje právy na výrobu munice a zbraní Winchester. Tradiční výrobní podnik v New Havenu byl 31. 3. 2006 uzavřen a v roce 2008 prodán firmě Winstanley Enterprises. Firma US Repeating Company buduje své závody v Belgii, Portugalsku a Japonsku.

Od roku 1925 do roku 1936 vyráběla firma opakovací kulovnice Winchester model 54. Byly to první kulovnice se systémem Mauser od firmy Winchester a bylo jich vyrobeno přibližně 50.000. Vyráběly se v deseti rážích. Jednou z nich je ráže 270 Winchester, kterou je komorována tato kulovnice. Tato kulovnice Winchester model 54 je ve velmi zachovalém stavu, hlaveň je zrcadlově lesklá. Kulovnice je osazena kameny klapkové montáže, pažba s odpruženou botkou je v provedení bez lícnice a má matný design. Zbraň je naprosto funkční, nepoškozená a jistě osloví příznivce značky Winchester. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2517


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce US Repeating Company,Olin Group
 • Model, vzor 54
 • Ráže 270 Win.
 • Hmotnost 3550 g
 • Délka 113 cm
 • Délka hlavně 61 cm
 • Zásobník schránka na 5 nábojů
 • Rok výroby 1925 - 1936
 • Stav 1
 • Povrch 92 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. česká

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.