Kulovnice opakovací Steyr Mannlicher model L 5,6 x 57

Kulovnice opakovací Steyr Mannlicher model L 5,6 x 57

Další obrázky

Popis

Rakouská klasika v zajímavé ráži v zachovalém stavu.

Historie firmy Steyr sahá do roku 1821, kdy kovář Leopold Werndl započal s výrobou materiálů pro výrobu zbraní. Jeho firmu převzal syn Josef a se svým bratrem 16.4.1864 založili Josef und Franz Werndl&Comp. Waffenfabrik und Sagemuhle in Oberletten. V roce 1867 představili Josef Werndl a Karel Holub první pušku ráže 11 mm nabíjenou zezadu.  Z této firmy později v roce 1869 vznikla akciová společnost Osterreichische Waffenfabrikgesellchaft, OEWG. Werndl spolupracoval s inženýrem Ferdinandem Mannlicherem, který se podílel na konstrukci přímotažného závěru, který byl představen u modelu M85 v roce 1885 a rok poté vznikla první lovecká puška s tímto závěrem M86. V roce 1891 byly modely M85, M88, M 90 a později model M95 exportovány do více než 20 zemí světa. V roce 1903 byl uveden na trh model konstruktérů ferdinanda Ritter von Mannlichera  a Otto Shönauera, který se stal světovou legendou a vyráběl se až do roku 1973. V letech 1912 -1914 byl vystavěn nový závod ve Steyru. V roce 1926 se firma přejmenovala na Steyr Werke AG a v roce 1934 proběhla fůze s firmou Austro Daimler Puchwerke AG na Steyr Daimler Puch AG. Poválečná výroba zbraní mohla být obnovena až po roce 1950 a koncern získal různá prvenství ve vojenských i sportovních zbraních. V roce 1989 byl koncern rozpuštěn a firma Steyr Mannlicher AG se stala nezávislou. V roce 2004 firma přesídlila do Ramingtalu, kde se věnuje výrobě zbraní za pomoci nejnovějších technologií.

Za koncernové spolupráce vyvinula firma koncem šedesátých let minulého století dvě nové zbraně. Jednou z nich byla sériově vyráběná odstřelovačská puška SSG69 a pro civilní trh lovecká kulovnice model S. Obě se staly světovým bestselerem. Tyto lovecké kulovnice se staly předchůdcem současně vyráběných zbraní firmou Steyr Mannlicher AG.

Lovecká kulovnice Steyr Mannlicher Lv provedení Stutzen byla vyvinuta jako univerzální lovecká zbraň podle nejnovějších technologií týkajících se kování hlavně, vnějšího designu a přesnosti výroby. Závěr kulovnice má šest uzamykacích ozubů, které se uzamykají do jeho pouzdra v zadní části. Kulovnice Steyr Mannlicher L je vybavena plastovým zásobníkem s rotačním podavačem, původní konstrukcí Otty Schönauera. Samozřejmostí je německý napínáček. Kulovnice Steyr Mannlicher L je osazena otočnou montáží a puškohledem Zeiss Diatal 6x42. Tato kulovnice Steyr Mannlicher L byla velmi málo používána. Ocení ji především milovníci značky Mannlicher Schönauer. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2513


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Steyr Mannlicher Rakousko
 • Model, vzor L
 • Ráže 5,6 x 57
 • Hmotnost 3340 g
 • Délka 107 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Zásobník vyjímatelný na 4 náboje
 • Rok výroby 1967
 • Stav 1
 • Povrch 91%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. rakouská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.