Kulovnice opakovací Mannlicher Schönauer MC 7x64

Kulovnice opakovací Mannlicher Schönauer MC 7x64

Další obrázky

Popis

Legendární Mannlicher ve velmi zachovalém stavu.

Historie firmy Steyr sahá do roku 1821, kdy kovář Leopold Werndl započal s výrobou materiálů pro výrobu zbraní. Jeho firmu převzal syn Josef a se svým bratrem 16.4.1864 založili Josef und Franz Werndl&Comp. Waffenfabrik und Sagemuhle in Oberletten. V roce 1867 představili Josef Werndl a Karel Holub první pušku ráže 11 mm nabíjenou zezadu.  Z této firmy později v roce 1869 vznikla akciová společnost Osterreichische Waffenfabrikgesellchaft, OEWG. Werndl spolupracoval s inženýrem Ferdinandem Mannlicherem, který se podílel na konstrukci přímotažného závěru, který byl představen u modelu M85 v roce 1885 a rok poté vznikla první lovecká puška s tímto závěrem M86. V roce 1891 byly modely M85, M88, M 90 a později model M95 exportovány do více než 20 zemí světa. V roce 1903 byl uveden na trh model konstruktérů Ferdinanda Ritter von Mannlichera  a Otto Schönauera, který se stal světovou legendou a vyráběl se až do roku 1973. V letech 1912 -1914 byl vystavěn nový závod ve Steyru. V roce 1926 se firma přejmenovala na Steyr Werke AG a v roce 1934 proběhla fůze s firmou Austro Daimler Puchwerke AG na Steyr Daimler Puch AG. Poválečná výroba zbraní mohla být obnovena až po roce 1950 a koncern získal různá prvenství ve vojenských i sportovních zbraních. V roce 1989 byl koncern rozpuštěn a firma Steyr Mannlicher AG se stala nezávislou. V roce 2004 firma přesídlila do Ramingtalu, kde se věnuje výrobě zbraní za pomoci nejnovějších technologií.

Za koncernové spolupráce vyvíjela firma nové modely loveckých zbraní. Jednou z nich byl i model 1952 navazující na model 1950. Tyto modely se vyráběly téměř ve dvaceti různých modifikacích včetně ráží a úspěšně se exportovaly do celého světa a zejména do USA.

V roce 1956 byla představena nová kulovnice Mannlicher Schönauer model MC. Vyráběla se do roku 1960, kdy ji poté nahradily modely MS. Kulovnice Mannlicher Schönauer model MC, jak je výše uvedeno si získala velkou oblibu v USA, kam je dovážela společnost Stoeger Arms Corporation.

Tato kulovnice Mannlicher Schönauer model MC se vyznačuje charakteristickým závěrem se dvěma uzamykacími ozuby a vedením zápalníkové části závěru ve vyfrézovaném horním vedení zadní části pouzdra závěru. Toto je charakteristické pro tuto modelovou řadu. Pojistka kulovnice Mannlicher Schönauer model MC je v zadní části závěru. Nábojová schránka kulovnice Mannlicher Schönnauer model MC je vyjímatelná po pootočení jejího dna do strany a má již rotační podavač, který navrhl Otto Schönauer. Ten se stal pro tyto modely klasikou. Je vyroben ještě kompletně z ocelových prvků a jeho podobnost s podávací cívkou nábojů ve tkaném pásu u kulometů Wiliama Schwarzloseho M 1907 není jen náhodná. Vzhledem k vedení závěru je zbraň osazena klapkovou montáží velmi zajímavé konstrukce se zadním vyosením s puškohledem Hensoldt Wetzlar Diatal 4x32 s osnovou tvaru T. Spoušťové ústrojí kulovnice Mannlicher Schönauer model MC je opatřeno napínáčkem. Pažba s lícnicí je krásná ořechovice s pevnou botkou. Černění i pažba této kulovnice Mannlicher Schönauer model MC jsou v zachovalém stavu, jedná se o zbraň ve velmi kvalitním provedení a ve velmi oblíbené ráži. Jistě v tomto stavu potěší milovníky staré poválečné klasiky. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2504


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Steyr Daimler Puch Rakousko
 • Model, vzor MC
 • Ráže 7x64
 • Hmotnost 3820 g
 • Délka 112 cm
 • Délka hlavně 62 cm
 • Zásobník schránka na 5 nábojů
 • Rok výroby 1965
 • Stav 1
 • Povrch 96 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. rakouská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.