Kulovnice opakovací Mistral model 7000 7x64

Kulovnice opakovací Mistral model 7000 7x64

Další obrázky

Popis

Společnost Eduard Kettner patřila k největším obchodním společnostem v Německu. 

Byla založena 23.1.1884. Počátkem 20. Století vyráběla v  továrnách v Suhlu a Porzu  tisíce loveckých zbraní, které poté exportovala. Po válce se firma specializovala na obchod zaměřený na myslivost a volný čas, jehož nedílnou součástí byly krásné obrázkové katalogy firmy Kettner. V roce 1969 se přestěhovala do Kolína nad Rýnem. Po úpadku firmy v roce 2001 a jejich četných evropských poboček dnes na trhu působí poslední z nich v Rakousku.

   Díky svým zkušenostem a spoluprací s lovci si firma nechávala vyrábět zbraně pod vlastní značkou u různých výrobců. Tato kulovnice Mistral je jednou z nich. V osmdesátých letech si nechala firma Kettner vyrábět tyto kulovnice v Japonsku,  stejně jako firma Weatherby. Pochází z výroby firmy Nikko Kodensha Co. LTD.  Jejich cena se pohybovalo okolo 900,- DM a jejich zpracování v tradiční japonské kvalitě je vynikající.

Tato kulovnice Mistral Model 7000 pracuje na principu uzamčeného závěru v jeho zadní části pomocí pěti uzamykacích ozubů. Šestý ozub tvoří klika závěru. Pouzdro závěru je zcela uzavřené s velkým výhozním oknem na pravé straně, podobně jako u kulovnic Mauser model 77. Výstražník se nachází v zadní dolní části závěru a za ním je umístěna suvná, naprosto tichá pojistka. Nábojová schránka kulovnice Mistral model 7000 má výklopné dno. Spoušťové ústrojí je systému Canjar. Tato spoušťová ústrojí disponují napínáčkem umístěným v jazýčku spouště, podobně jako je u pistolí typu Glock v tomto jazýčku umístěna spoušťová pojistka. Vyráběla je firma M.H. Canjar Co. Denver, California USA. Pod patentovou ochranou U.S.Pat. 4005540 je poté vyráběl i japonský výrobce. Chod spouště s tímto typem napínáčku je vynikající ale téměř není potřeba, neboť samotná spoušť bez napínáčku má vynikající chod. Kulovnice Mistral model 7000 má leštěný povrch, hledí je typu Wiliams. Kulovnice mistral je osazena klapkovou montáží s puškohledem Tasco 3-9 x 40. Tmavá ořechová pažba Golden Eagle, pod tímto názvem se také tyto kulovnice prodávaly v USA, s lícnicí má odpruženou gumovou botku a kombinovanou řezbu v místech úchopu. Jedná se skutečně o kvalitní kulovnici, která je ve stavu nové zbraně za vynikající cenu. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2216


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Japonsko
 • Model, vzor 7000
 • Ráže 7x64
 • Hmotnost 4250 g
 • Délka 115 cm
 • Délka hlavně 61 cm
 • Zásobník schránka na 5 nábojů
 • Rok výroby 1978
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.