Kulovnice opakovací Geco M 98 7x64

Kulovnice opakovací Geco M 98 7x64

Další obrázky

Popis

25. srpna 1887 vznikla společnost Gustav Genschow & Co., jako velkoobchodní firma se zbraněmi a municí, založena panem Gustavem Genschowem ze Stralsundu.

V roce 1899 firma získala brokovou a zbraňovou fabriku Durlach a v roce 1903 muniční a zápalkovou továrnu Durlach. Produktová řada se tedy rozrostla o brokové náboje, pistolovou a revolverovou munici a munici s okrajovým zápalem. V roce 1906 vznikla první pobočka v Kolíně nad Rýnem. O šest let později vznikla ve Vídni dceřiná společnost, která se specializovala na vývoz do Rakouska-Uherska a balkánských států. Roku 1921 vznikla pobočka Königsberg v Prusku a bylo rekonstruováno obchodníh oddělení ve Frankfurtu nad Mohanem a Norimberku. Roku 1924 byl získán Achistion z "Deutsche Werke AG". Od této doby vyrábí vynikající pušky malých ráží. Mezi dalšími zeměmi mezinárodního obchodu zažila boom v Jižní Amerika. Genschow pistolové náboje byly používány policií téměř ve všech jihoamerických zemích.

Na přelomu let 1927 a 1928 došlo k uzavření společné zájmové smlouvy s RWS nebo spíše s Dynamit Aktiengesellschaft (Dynamit a.s.) Alfreda Nobela & Co., největší továrnou na munici v Norimberku.  Obě společnosti vyráběly pistolové a malorážkové náboje v továrně v Durlachu, náboje se středovým zápalem, náboje flobert, revolverové náboje, kovové nábojnice, perkusní zápalky a diabolky v továrnách v Stadelnu a Norimberku. Roku 1940 zemřel zakladatel společnosti pan Genschow. V roce 1952 byla obnovena výroba lovecké a sportovní munice (diabolky, brokové náboje, 1957 Pistolová/revolverová munice). V průběhu roku 1963 přechází všechny tovární budovy Genschow & Co. Aktiengesellschaft (a.s.) do vlastnictví továrny na výbušniny a munici Dynamit Nobel Aktiengesellschaft (a.s.). Na přelomu let 1966 / 7 došlo ke spojení značek GECO, Rottweil a RWS pod záštitou Dynamit Nobel. Za pět let byla firma přemístěna z Durlachu do Stadelnu. Roku 2002 firmu Dynamit Nobel AG převzala švýcarská firma RUAG.V současnosti: GECO začleňuje širokou škálu produktů, což zahrnuje pistolovou/revolverovou munici, diabolky, malorážkovou munici, brokovou a kulovou munici. V padesátých a šedesátých letech firma provozovala také velkoobchod se zbraněmi s velmi širokou nabídkou, podobnou pozdější nabídce Frankonia.

 Pro tento velkoobchod byla upravena i tato kulovnice M98. Vznikla přestavbou z armádní pušky M 98. Byla osazena jiná hlaveň v ráži 7x64, spoušťové ústrojí je vybaveno napínáčkem. Lovecká pažba je v provedení s lícnicí, botka je gumová. Tato kulovnice Geco M 98 je osazena kameny otočné montáže. Je naprosto funkční, jejímu stavu odpovídá i cena levné pracovní kulovnice. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2060


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Geco SRN
 • Model, vzor M 98
 • Ráže 7x64
 • Hmotnost 3300 g
 • Délka 113 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Zásobník schránka na 5 nábojů
 • Rok výroby 1961
 • Stav 2
 • Povrch 78 %
 • Vývrt matný
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.