Kulovnice opakovací Mauser model 2000 7x64

Kulovnice opakovací Mauser model 2000 7x64

Další obrázky

Popis

Wilhelm Mauser se narodil v roce 1834 a jeho bratr Paul v roce 1838 v německém Oberndorfu nad Neckarem. Jejich otec Franz Andreas Mauser, původem sedlář, pracoval jako zbrojíř v královské würtenberské zbrojovce, kde jeho synové začali pracovat také. 

Jejich bratr Franz odcestoval se sestrou do USA, kde pracoval u firmy Remington. Paul pracoval po svém odvodu jako puškař v Ludwigsburgu. Vyvinul vlastní pušku, kterou představil zástupcům armády. Ta je nezaujala, ale zaujala Samuela Norrise právě od firmy Remington. Společně v Lutychu pracovali na přestavbě francouzské jehlovky Chassepot. Francouzská armáda však o ni neměla zájem a spolupráce byla ukončena. Vznikla tak ale puška M67/69 která po nutných úpravách byla zavedena do výzbroje německé císařské armády pod označením M/71. Odměna za práci byla mizivá, bratři neměli mnoho peněz. Přesto v roce 1872 postavili novou vlastní dílnu. V roce 1873 přišla první zakázka na výrobu pušek a společně s kapitálem Vereinsbank byla založena společnost Gebrüder Mauser&Co. Waffenfabrik Oberndorf. Následovala srbská zakázka na pušky, vývoj pistole C77 a revolveru Zick Zack. To již byla ale firma po Wilhelmově smrti přeměněna na akciovou společnost z nedostatku finančních prostředků na rozvoj. Akcie zakoupila firma Ludwig Löwe Co., zastoupená jednatelem Isidorem Löwem v roce 1887 a Paul vykonával pouze funkci technického ředitele, poté co prodal i své akcie. Následoval vývoj pistole C87,pušky M88 a pistole C96. Löwe měl i podíl ve firmě FN. Dne 7. 11. 1896 vznikla spojením Deutsche Metallpatronenfabrik AG, Rheinisch Westfälischen Pulver Comp. A Rottweil Hamburk Pulver Co. společnost DWM, kam Löwe vložil i podíl ve firmách Mauser a FN a později podíl ve firmách Vickers a FÉG. Přes vývoj legendární pušky Mauser 1898 následoval vývoj pistole C06/08, 1909. Po obrovském rozmachu během první světové války změnila společnost DWM jméno na BKIW a zbrojovka Mauser, jako její součást se přejmenovala z Waffenfabrik Mauser na Mauser Werke AG. V té době vyráběla firma pouze kapesní pistole, lovecké zbraně a zkrácené pistole C96. V roce 1930 byla do Oberndorfu převedena výroba pistolí P.08. a od roku 1934 do roku 1942 se vyráběly pro potřeby Wehrmachtu. Po válečné výrobě zbraní, vývoji pušek G41, G43 následovala poválečná výroba. Inženýři od firmy Mauser, Heckler, Koch a Seidel založili firmu Heckler&Koch a Mauser se věnoval nadále výrobě loveckých zbraní. V roce 1994 se Mauser stal dceřinou společností Rheinmetallu a v roce 2004 byl sloučen do společnosti Rheinmetall Waffen Munition GmbH. V roce 1999 však bylo od firmy Mauser odděleno odvětví výroby civilních zbraní. Bylo zakoupeno investory Lukem a Ortmaierem. Výrobní závod má sídlo ve městě Isny im Allgaü v SRN. Firma Mauser Jagdwaffen GmbH vyráběla a vyrábí lovecké pušky a karabiny podle původních patentů firmy Mauser dodnes. V roce 2000 byla firma těmito investory sjednocena s firmou Sauer&Sohn, Blaser a Swiss Arms do koncernu Sigarms.  

V roce 1973 byla vyrobena tato kulovnice Mauser. Jedná se o model 2000, tedy model začínající modelovou řadu 2000, 3000 a 4000. Pojistka pro uvolnění závěru je na straně levé, jako u těchto následných modelových řad, zadní část závěru má již zaoblené provedení. Závěr je uzamykán dvěma masívními ozuby vpředu. Třetí tvoří klika závěru. Pojistka se nachází vpravo na zadní části závěru. Zápalník kulovnice Mauser tvoří zároveň výstražník. Hlaveň je osazena sklopným hledím, muška byla sejmuta. Hlaveň je vyrobena z hlavňové oceli Krupp. Nábojová schránka kulovnice Mauser model 2000 má výklopné dno s ozdobnou rytinou, spoušť je opatřena německým napínáčkem. Tato kulovnice Mauser má leštěný černěný povrch. Design zbraně podtrhuje pažba s lícnicí  s výraznými letorosty. Botka je gumová odpružená. Tato kulovnice Mauser 2000 je osazena klapkovou montáží a puškohledem Zeiss Diavari – 2T* 1,5 – 6 x 42 se speciální osnovovou tvaru T, kde vodorovné osnovy jsou propojeny nitkovou spojnicí. Puškohled využívá technologii T* Multicoasting propouštějící více světla do puškohledu a minimalizující úroveň rozptylového světla. Dále využívá technologii úpravy čoček LocuTecCoating, která usnadňuje rychlejší stékání vody z čoček a kombinuje antireflexní vrstvu se snadným čištěním povrchu bez šmouh. Optika je plněna dusíkem za účelem eliminace vnitřního zamlžení čoček a její povrch je černě eloxován.  Tato kulovnice je v klasicky vysoké úrovni zpracování Mauser a její mírně použitý stav jí nic na kvalitě neubírá. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2049


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Mauser Weke AG. Oberndorf am Neckar Německo
 • Model, vzor 2000
 • Ráže 7x64
 • Hmotnost 4230 g
 • Délka 114 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Zásobník schránka na 5 nábojů
 • Rok výroby 1973
 • Stav 1
 • Povrch 92 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.