Kulovnice opakovací Steyr Mannlicher model S 7 mm Remington Magnum

Kulovnice opakovací Steyr Mannlicher model S 7 mm Remington Magnum

Další obrázky

Popis

Historie firmy Steyr sahá do roku 1821, kdy kovář Leopold Werndl započal s výrobou materiálů pro výrobu zbraní. 

Jeho firmu převzal syn Josef a se svým bratrem 16.4.1864 založili Josef und Franz Werndl&Comp. Waffenfabrik und Sagemuhle in Oberletten. V roce 1867 představili Josef Werndl a Karel Holub první pušku ráže 11 mm nabíjenou zezadu.  Z této firmy později v roce 1869 vznikla akciová společnost Osterreichische Waffenfabrikgesellchaft, OEWG. Werndl spolupracoval s inženýrem Ferdinandem Mannlicherem, který se podílel na konstrukci přímotažného závěru, který byl představen u modelu M85 v roce 1885 a rok poté vznikla první lovecká puška s tímto závěrem M86. V roce 1891 byly modely M85, M88, M 90 a později model M95 exportovány do více než 20 zemí světa. V roce 1903 byl uveden na trh model konstruktérů ferdinanda Ritter von Mannlichera  a Otto Shonauera, který se stal světovou legendou a vyráběl se až do roku 1973. V letech 1912 -1914 byl vystavěn nový závod ve Steyru. V roce 1926 se firma přejmenovala na Steyr Werke AG a v roce 1934 proběhla fůze s firmou Austro Daimler Puchwerke AG na Steyr Daimler Puch AG. Poválečná výroba zbraní mohla být obnovena až po roce 1950 a koncern získal různá prvenství ve vojenských i sportovních zbraních. V roce 1989 byl koncern rozpuštěn a firma Steyr Mannlicher AG se stala nezávislou. V roce 2004 firma přesídlila do Ramingtalu, kde se věnuje výrobě zbraní za pomoci nejnovějších technologií.

Za koncernové spolupráce vyvinula firma koncem šedesátých let minulého století dvě nové zbraně. Jednou z nich byla sériově vyráběná odstřelovačská puška SSG69 a pro civilní trh lovecká kulovnice model S. Obě se staly světovým bestselerem. Tyto lovecké kulovnice se staly předchůdcem současně vyráběných zbraní firmou Steyr Mannlicher AG.

Tato lovecká kulovnice Steyr Mannlicher Model S byla vyrobena za koncernových časů v roce 1973. Závěr kulovnice má šest uzamykacích ozubů, které se uzamykají do jeho pouzdra v zadní části. Kulovnice Steyr Mannlicher je vybavena plastovým zásobníkem s rotačním podavačem. Samozřejmostí je napínáček. Kulovnice Steyr Mannlicher Model S je osazena puškohledem Zeiss diavari 2,5 – 10 x 50 na otočné montáži. Záměrná osnova je tvořena tlustým křížem s nitkovým křížem ve středu. Tato kulovnice Steyr Mannlicher Model S je ve velmi zachovalém stavu vyrobená ve zlatých 80. létech. Není nikde poškozená, závěr nenese stopy opotřebení. Tato kulovnice Steyr Mannlicher Model S je ideální příležitostí pro milovníky ráže 7 mm Remington Magnum. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2035


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Steyr Daimler Puch AG Steyr Rakousko
 • Model, vzor S
 • Ráže 7 mm Remington Magnum
 • Hmotnost 4600 g
 • Délka 116 cm
 • Délka hlavně 63 cm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový na 4 náboje
 • Rok výroby 1973
 • Stav 1
 • Povrch 92 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, rakouská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.