Kulová kozlice Sabatti Express 190 9,3x74 R

Kulová kozlice Sabatti Express 190 9,3x74 R

Další obrázky

Popis

Historie italské rodiny Tanfoglio sahá až do roku 1900, kdy se otec Giuseppeho Tanfoglia věnoval úpravě brokovnic a jejich zamykání. 

Prvním významným mezníkem bylo založení firmy SATA roku 1948 a její spojení s rodinou Sabatti, čímž vznikla produkce součástek brokovnic pro všechny výrobce zbraní sídlících v Tropmia Valley. Roku 1953 firma SATA začala vyrábět první pistole v ráži 6.35 a .22lr. O pár let později se k nim přidala i výroba brokových kozlic. Na konci roku 1960 společnost SATA ukončila svoji produkci. Guiseppe Tanfoglio založil společnost, která nesla jeho jméno. Výrobu brokovnic a příslušenství k nim přenechal Tanfoglio rodině Sabatti a dále se věnoval pistolím. Antonio Sabatti, který pocházel z rodiny slavných puškařů vyrábějících křesadlové pistole, jejíž kořeny sahají do počátku 17. století založil se svými potomky novou společnost. Tato společnost si vydobyla jedno z předních postavení ve výrobě loveckých a sportovních zbraní na světě. Jeho vnoučata Emanuela, Antonio a Marco vedou společnost Sabatti dodnes. V osmdesátých a devadesátých letech firma úspěšně expandovala i na americký trh prostřednictvím amerického dovozce Churchill by Kassnar sídlícím v Harrisburgu v Pensylvánii. Ten se specializoval na dovoz právě těchto italských a španělských zbraní Zabala Hermanos do USA. Tato značka Churchill by Kassnar byla prodána v roce 1989 firmě Ellet Brothers distributors.

Jednou ze zbraní z této produkce, která se díky svým kvalitám vyrábí a prodává dodnes je kulová kozlice Sabatti Express 190. Velmi masivní hlavňový svazek má délku 60 cm, hledí je sklopné. Niklovaná baskule s rytinami na motivy jelena a medvěda uzamyká svazek třemi uzamykacími ozuby. Pojistka je umístěna klasicky na horní straně baskule, spoušťové ústrojí má dva kohouty. Pažba kulové kozlice Sabatti Express 190 je v provedení s lícnicí se saténovým leskem a odpruženou botkou. Tato kulová kozlice Sabatti Express 190 je bez jakýchkoliv odřenin a poškození. Je ve stavu nové zbraně a svoji kvalitou a zejména cenou jistě potěší příznivce kulových kozlic. Tyto kulové kozlice Sabatti Express 190 se v tomto stavu běžně obchodují za 1600 Euro. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

 

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1898


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Sabatti Gardone Val Trompia Brescia Itálie
 • Model, vzor Express 190
 • Ráže 9,3x74 R
 • Hmotnost 3620 g
 • Délka 103 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Rok výroby 1989
 • Stav 1
 • Povrch 100 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, italská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.