Kulovnice opakovací Remington 760 Gamemaster 308 Win.

Kulovnice opakovací Remington 760 Gamemaster 308 Win.

Další obrázky

Popis

Firma Remington Arms Company, LLC byla založena roku 1816 Eliphaletem Remingtonem v Ilionu, státu New York jako E.Remington & Sons. 

Jedná se nejstarší společnost na území USA, která stále vyrábí výrobky na které byla primárně zaměřena a je zároveň nejdéle nepřetržitě pracující výrobce v Severní Americe. Je to také jediná americká společnost, která vyrábí jak střelné zbraně, tak i střelivo na americkém trhu a je největším výrobcem pušek a karabin. Firma Remington také vyvinula a zavedla množství různých ráží a střeliva pro ně a jejich výrobou a hlavně množstvím předešla výrobce ostatní. Její výrobky jsou distribuovány do více než 60 zemí světa a touto dostupností výrobků pro střeleckou veřejnost na celém světě se řadí na 1. místa.

            V roce 1952 byla představena lovecká a sportovní opakovací kulovnice Remington model 760 Gamemaster. Vyráběla se až do roku 1981, kdy ji nahradil model 7600. O její oblibě svědčí i velký počet vyrobených kusů. Kulovnice Remington model 760 Gamemaster má části zbraně podobné kulovnicím Remington řady 740. To bylo i jedním z hlavních cílů vedení společnosti Remington v poválečném období, vedoucí k optimalizaci nákladů na výrobu zbraní a tím snížení jejich ceny za účelem cenové dostupnosti pro širokou veřejnost. Zcela evidentně firma tohoto cíle dosáhla a poptávka po těchto zbraních, i staršího data výroby je neustále veliká. Kulovnice Remington model 760 Gamemaster pracuje na principu Pump action. Předpažbí vede závěr vzad a vpřed oboustranně, což zvyšuje spolehlivost zbraně. Samotný závěr se uzamyká pomocí závorníku v hlavni se čtrnácti uzamykacími ozuby jeho rotačním pootočením. Odmykán je při pohybu vzad kolíkem uchycenými v nosiči závorníku. Schránkový zásobník je na 4 náboje. Kulovnice Remington model 760 Gamemaster je vybavena pojistkou umístěnou příčně v lučíku zbraně. Kulovnice Remington model 760 Gamemaster je vybavena klasickými naháňkovými mířidly. K jejím přednostem neodmyslitelně patří bleskurychlé přebytí bez toho, aby musela být sundána z ramene a tím je na zvěř neustále mířeno. Zejména pro toto, kromě její extrémní spolehlivosti a nízké hmotnosti je velmi oblíbena mezi lovci na celém světě. Tato kulovnice Remington model 760 Gamemaster je v zánovním stavu. Bylo z ní vystřeleno pouze několik ran. Její ráže 308 Winchester ji dělá velmi variabilní pro různé způsoby lovu. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1895


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Remington Arms Co. USA
 • Model, vzor 760 Gamemaster
 • Ráže 308 Win.
 • Hmotnost 3150 g
 • Délka 98 cm
 • Délka hlavně 46 cm
 • Zásobník vbyjímatelný schránkový na 4 náboje
 • Rok výroby 1984
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, česká

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.