Kulovnice Voere 22-250 Remington

Kulovnice Voere 22-250 Remington

Další obrázky

Popis

Historie firmy Voere sahá do roku 1948, kdy v německém městě Schwarzwald ing. Erich Voetter a jeho společník Paul Restle založili firmu na zpracování a tváření kovů s názvem KOMA. 

Tato zkratka vznikla z názvu dvou měst, tedy Konstanz (Kostnice) a Markdorf. Sídlo společnosti se nacházelo ve městě Furtwangen ve Schwarzwaldu. Původním výrobním plánem byla výroba pumpiček pro cyklisty. Je možné se domnívat, že malý tlak v pumpičce vedl tyto dva pány k výrobě vzduchovek, která začala v roce 1950. V roce 1955 byla společnost přejmenována na Voere. Tento název vznikl sloučením jmen zakladatelů. V témže roce společnost začala také vyrábět malorážky. Roku 1965 se firma přesídlila do nové továrny v městě Kufstein v Rakousku. V roce 1972 se společnost začala zabývat licenční výrobou samopalu American-180 v ráži .22LR amerického konstruktéra Richarda Casulla. Tato zbraň se dodnes řadí k tzv. „spray gunům“(kadecnce vyšší než 1000 ran/min). V roce 1989 se firma Voere spojila s firmou  Kufsteiner Gerätebau und Handelsges m.b.H a vzikla tak firma Voere-KGH m.b.H. V této době se firma začala soustředit i na přesné kovoobrábění a jako subdodavatel pro jiné firmy. V roce 1991 vznikla puška VEC-91, která se stala první puškou, která kombinuje beznábojnicové střelivo a elektronickou palbu. V závislosti na ráži se rychlost vystřeleného projektilu pohybuje kolem 930 m/s. Tato zbraň dokáže na dvě 15V baterie ukryté v pažbě vystřílet až 5000 ran. Vyráběla se ve dvou rážích a to 5.7 a 6 mm.

V osmdesátých letech patřily k výrobnímu programu kulovnice Titan Menor a Titan II. Tato kulovnice Voere vznikla přestavbou kulovnice Titan II na ráži 22-250. Tato ráže byla vyvinuta v USA ve čtyřicátých letech. Způsobuje výrazný hydrostatický šok, vzhledem k rychlosti střely až 1300 m/s. V roce 1965 tuto ráži adoptovala firma Remington a zahájila její komerční výrobu. Tato kulovnice Voere je osazena otočnou montáží s puškohledem Schmidt&Bender 2,5-10x56. Kulovnice je v dobrém technickém stavu. Pažba nese stopy oprav. Její cena je však vynikající. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1685


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Voere GMBH Kufstein Rakousko
 • Ráže 22-250 Rem.
 • Hmotnost 5120 g
 • Délka 110 cm
 • Délka hlavně 61 cm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový na 5 nábojů
 • Rok výroby 1987
 • Stav 2
 • Povrch 90 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.