Kulovnice Voere 2155 300 Win. Mag.

Kulovnice Voere 2155 300 Win. Mag.

Další obrázky

Popis

Historie firmy Voere sahá do roku 1948, kdy v německém městě Schwarzwald ing. Erich Voetter a jeho společník Paul Restle založili firmu na zpracování a tváření kovů s názvem KOMA.

Tato zkratka vznikla z názvu dvou měst, tedy Konstanz (Kostnice) a Markdorf. Sídlo společnosti se nacházelo ve městě Furtwangen ve Schwarzwaldu. Původním výrobním plánem byla výroba pumpiček pro cyklisty. Je možné se domnívat, že malý tlak v pumpičce vedl tyto dva pány k výrobě vzduchovek, která začala v roce 1950. V roce 1955 byla společnost přejmenována na Voere. Tento název vznikl sloučením jmen zakladatelů. V témže roce společnost začala také vyrábět malorážky. Roku 1965 se firma přesídlila do nové továrny v městě Kufstein v Rakousku. V roce 1972 se společnost začala zabývat licenční výrobou samopalu American-180 v ráži .22LR amerického konstruktéra Richarda Casulla. Tato zbraň se dodnes řadí k tzv. „spray gunům“(kadecnce vyšší než 1000 ran/min). V roce 1989 se firma Voere spojila s firmou  Kufsteiner Gerätebau und Handelsges m.b.H a vzikla tak firma Voere-KGH m.b.H. V této době se firma začala soustředit i na přesné kovoobrábění a jako subdodavatel pro jiné firmy. V roce 1991 vznikla puška VEC-91, která se stala první puškou, která kombinuje beznábojnicové střelivo a elektronickou palbu. V závislosti na ráži se rychlost vystřeleného projektilu pohybuje kolem 930 m/s. Tato zbraň dokáže na dvě 15V baterie ukryté v pažbě vystřílet až 5000 ran. Vyráběla se ve dvou rážích a to 5.7 a 6 mm.

K výrobnímu programu patřily a patří také kulovnice různých modelových řad. Kulovnice Voere 2155, která se vyrábí dodnes a stojí v základním provedení bez napínáčku 1037,- Euro pracuje na principu vylepšeného Mauserova závěru. Pojistka se suvným tichým chodem je umístěna v ose za závěrem. Spoušť této kulovnice Voere 2155 je vybavena napínáčkem, hlaveň je v provedení bez mířidel a má délku 66 cm. Kulovnice Voere 2155 je v provedení s černěným leštěným povrchem na kterém se nerozpíjí vodní kapky. Pažba kulovnice Voere 2155 je v provedení s lícnicí, řezba na podpažbí je strukturovaná a úchop je vynikající i v rukavicích. Tato kulovnice Voere 2155 je osazena pevnou montáží s vynikajícím puškohledem Kahles Helia Super 3-9x42 s osnovou č.4. Tato kulovnice Voere 2155 je v mírně používaném stavu, naprosto funkční a bez závad. Její cena je velmi lákavá nejen pro příznivce značky Voere. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1665


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Voere GmbH Kufstein Rakousko
 • Model, vzor 2155
 • Ráže 300 Win. Mag.
 • Hmotnost 3870 g
 • Délka 118 cm
 • Délka hlavně 66 cm
 • Zásobník schránkový pevný na 5 nábojů
 • Rok výroby 1980
 • Stav 1
 • Povrch 94 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.