Kulovnice opakovací Steyr Mannlicher L 243 Winchester

Kulovnice opakovací Steyr Mannlicher L 243 Winchester

Další obrázky

Popis

Historie firmy Steyr sahá do roku 1821, kdy kovář Leopold Werndl započal s výrobou materiálů pro výrobu zbraní. 

Jeho firmu převzal syn Josef a se svým bratrem 16.4.1864 založili Josef und Franz Werndl&Comp. Waffenfabrik und Sagemuhle in Oberletten. V roce 1867 představili Josef Werndl a Karel Holub první pušku ráže 11 mm nabíjenou zezadu.  Z této firmy později v roce 1869 vznikla akciová společnost Osterreichische Waffenfabrikgesellchaft, OEWG. Werndl spolupracoval s inženýrem Ferdinandem Mannlicherem, který se podílel na konstrukci přímotažného závěru, který byl představen u modelu M85 v roce 1885 a rok poté vznikla první lovecká puška s tímto závěrem M86. V roce 1891 byly modely M85, M88, M 90 a později model M95 exportovány do více než 20 zemí světa. V roce 1903 byl uveden na trh model konstruktérů ferdinanda Ritter von Mannlichera  a Otto Shonauera, který se stal světovou legendou a vyráběl se až do roku 1973. V letech 1912 -1914 byl vystavěn nový závod ve Steyru. V roce 1926 se firma přejmenovala na Steyr Werke AG a v roce 1934 proběhla fůze s firmou Austro Daimler Puchwerke AG na Steyr Daimler Puch AG. Poválečná výroba zbraní mohla být obnovena až po roce 1950 a koncern získal různá prvenství ve vojenských i sportovních zbraních. V roce 1989 byl koncern rozpuštěn a firma Steyr Mannlicher AG se stala nezávislou. V roce 2004 firma přesídlila do Ramingtalu, kde se věnuje výrobě zbraní za pomoci nejnovějších technologií.

Za koncernové spolupráce vyvinula firma koncem šedesátých let minulého století dvě nové zbraně. Jednou z nich byla sériově vyráběná odstřelovačská puška SSG69 a pro civilní trh lovecká kulovnice model S. Obě se staly světovým bestselerem. Tyto lovecké kulovnice se staly předchůdcem současně vyráběných zbraní firmou Steyr Mannlicher AG.

Lovecká kulovnice Steyr Mannlicher L v provedení Stutzen byla vyvinuta jako univerzální lovecká zbraň podle nejnovějších technologií týkajících se kování hlavně, vnějšího designu a přesnosti výroby. Závěr kulovnice má šest uzamykacích ozubů, které se uzamykají do jeho pouzdra v zadní části. Kulovnice Steyr Mannlicher L je vybavena plastovým zásobníkem s rotačním podavačem. Samozřejmostí je napínáček. Kulovnice Steyr Mannlicher L je osazena otočnou montáží a vynikajícím puškohledem Swarovski Habicht  2,5 – 10x42. Tato kulovnice Steyr Mannlicher L byla velmi málo používána. Byla vyrobena v roce 1989, ve zlatých 80. létech.  Tato kulovnice Steyr Mannlicher L je ideální příležitostí pro milovníky ,,štuců,, a je provedena v klasické ráži. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1658


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Steyr Mannlicher
 • Model, vzor L
 • Ráže 243 Win.
 • Hmotnost 3580 g
 • Délka 100 cm
 • Délka hlavně 50 cm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový na 4 náboje
 • Rok výroby 1989
 • Stav 1
 • Povrch 96 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, rakouská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.