Kulovnice opakovací Voere 7 mm Remington Magnum

Kulovnice opakovací Voere 7 mm Remington Magnum

Další obrázky

Popis

Historie firmy Voere sahá do roku 1948, kdy v německém městě Schwarzwald ing. Erich Voetter a jeho společník Paul Restle založili firmu na zpracování a tváření kovů s názvem KOMA.

Tato zkratka vznikla z názvu dvou měst, tedy Konstanz (Kostnice) a Markdorf. Sídlo společnosti se nacházelo ve městě Furtwangen ve Schwarzwaldu. Původním výrobním plánem byla výroba pumpiček pro cyklisty. Je možné se domnívat, že malý tlak v pumpičce vedl tyto dva pány k výrobě vzduchovek, která začala v roce 1950. V roce 1955 byla společnost přejmenována na Voere. Tento název vznikl sloučením jmen zakladatelů. V témže roce společnost začala také vyrábět malorážky. Roku 1965 se firma přesídlila do nové továrny v městě Kufstein v Rakousku. V roce 1972 se společnost začala zabývat licenční výrobou samopalu American-180 v ráži .22LR amerického konstruktéra Richarda Casulla. Tato zbraň se dodnes řadí k tzv. „spray gunům“(kadecnce vyšší než 1000 ran/min). V roce 1989 se firma Voere spojila s firmou  Kufsteiner Gerätebau und Handelsges m.b.H a vzikla tak firma Voere-KGH m.b.H. V této době se firma začala soustředit i na přesné kovoobrábění a jako subdodavatel pro jiné firmy. V roce 1991 vznikla puška VEC-91, která se stala první puškou, která kombinuje beznábojnicové střelivo a elektronickou palbu. V závislosti na ráži se rychlost vystřeleného projektilu pohybuje kolem 930 m/s. Tato zbraň dokáže na dvě 15V baterie ukryté v pažbě vystřílet až 5000 ran. Vyráběla se ve dvou rážích a to 5.7 a 6 mm. Zároveň se firma zabývala i výrobou klasických loveckých a sportovních zbraní.

Jednou z nich byla i řada kulovnic Favorit Compact vyráběná v osmdesátých letech. Tato kulovnice Voere Favorit Compact je postavena na bázi klasického vzoru 98 a závěru Mauser 98. Klika závěru je v loveckém provedení, stejně jako hlaveň a pažba. Spoušť kulovnice Voere Favorit Compact je vybavena německým napínáčkem. Pažba je v provedení s lícnicí. Tato kulovnice Voere Favorit Compact je osazena otočnou montáží EAW a puškohledem Redfield 6-18 x 45. Tato kulovnice Voere Favorit Compact je ve velice zachovalém stavu, kromě částečně poškozeného nosiče mušky. Její běžná cena u firmy Frankonia je 899 Euro. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1382


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Voere Kufstein Rakousko
 • Model, vzor Favorit Compact
 • Ráže 7 mm Rem. Mag.
 • Hmotnost 3900 g
 • Délka 113 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Zásobník schránka na 5 nábojů
 • Rok výroby 1978
 • Stav 1
 • Povrch 96 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, rakouská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.