Kulovnice opakovací BSA Majestic 30-06 Springfield

Kulovnice opakovací BSA Majestic 30-06 Springfield

Další obrázky

Popis

V roce 1861 založilo čtrnáct puškařů z asociace Birmingham Small Arms Trade společnost Birmingham Small Arms Company Limited. Jejím cílem byla výroba zbraní strojním způsobem. 

Na 10 hektarech ve Small Heath v Birminghamu vystavěla továrnu a vojenským velitelstvím jí bylo umožněno studovat zařízení na výrobu zbraní v Enfieldu vyrobené v USA a archivní materiály. Zavedené strojní zařízení umožňovalo poprvé v historii Británie zaměnitelnost zbraňových dílů. První velká objednávka sahá do roku 1863 na výrobu 20 000 tureckých pěchotních pušek.  Dále, stejně jako v USA zbrojovka začala s výrobou dílů na jízdní kola, motocykly a automobily a dále zavedla i jejich výrobu. Strojní zařízení umožňovalo stejně přesnou a levnou výrobu malých dílů. Toto zavedení další výroby bylo totiž i zároveň nezbytné po roce 1868 a útlumu zbrojní výroby. Po velkých výrobních zakázkách během první světové války např. na výrobu kulometů Lewis a přes výrobu kulometů BESA, flaků Oerlikon, pušek, granátů, motocyklů, automobilů, dělových věží a technologií pro válečný průmysl během druhé světové války BSA pokračovala v poválečné výrobě kol, motocyklů a sportovních a loveckých zbraní. V roce 1986 byla výroba zbraní oddělena a společnost přejmenována BSA Guns Ltd. Sídlí v anglickém Birminghamu dodnes.

V roce 1959 byla představena lovecká puška BSA Majestic. Vyráběla se až do roku 1971. Pracuje na principu závěrového mechanismu systému Mauser. Vytahovač nábojnic je však novější konstrukce, stejně jako zadní část závěru. Ta svým tvarem připomíná spíše závěr Carl Gustav nebo Steyr model S. V horní zadní části závěru je umístěn červený výstražník nabité zbraně. Klika závěru je odlehčená a je opatřena rytinou, charakteristickou pro řadu Majestic. Nábojová schránka kulovnice BSA Majestic je na 5 nábojů a má výklopné dno z lehké slitiny. Muška a sklopné hledí kulovnice BSA Majestic jsou německého typu. Pažba Sauerského typu s lícnicí je osazena odpruženou gumovou botkou s logem firmy BSA. Rozměr drážek pro násuvnou montáž je kompatibilní s Remingtonem 700 a rozměrovou řadou montáží Weaver. Tato kulovnice BSA Majestic je osazena násuvnou montáží s vnitřním průměrem 30 mm. Tato kulovnice BSA Majestic nese minimální stopy opotřebení, pažba má jednu oděrku v místě předního poutka na řemen. Černění je zachovalé z 99 %, vývrt je zrcadlový. Jedná se o velmi zajímavou kulovnici s přesným zpracováním dílů, která si získala velikou oblibu u lovců na celém světě. Její hmotnost 2830 gramů je úžasná vzhledem k její ráži. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1367


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Birmingham Small Arms Company Ltd. Velká Británie
 • Model, vzor Majestic
 • Ráže 30-06 Springfield
 • Hmotnost 2830 g
 • Délka 108 cm
 • Délka hlavně 54 cm
 • Zásobník schránka na 5 nábojů
 • Rok výroby 1965-1971
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, britská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.