Kulovnice samonabíjecí Browning BAR Mk.1 30-06 Springfield

Kulovnice samonabíjecí Browning BAR Mk.1 30-06 Springfield

Další obrázky

Popis

Lovecká kulovnice BAR vznikla v šedesátých letech minulého století. Její vývoj vedl konstruktér Bruce Browning, vnuk J.M. Browninga. Veřejnosti byla poprvé představena v roce 1966. 

Její původní označení CA 66 bylo změněno a na trh byla uvedena pod označením BAR. Tato zkratka znamená Brownings Automatic Rifle. Ostatně na tomto principu pracoval J.M. Browning již v roce 1916. Firma FN zde uplatnila své zkušenosti s výrobou vojenských zbraní a vznikla tak lovecká kulovnice obrovské spolehlivosti s loveckým designem.

Kulovnice BAR pracuje na principu odběru prachových plynů. Ty tlačí na píst, který předává pohyb závěru směrem vzad. Ten se uzamyká v hlavni pomocí závorníku s ozuby. V roce 1976 byla výroba kulovnice BAR převedena do Portugalska a v roce 1994 byla vyvinuta varianta Mk.2 s vylepšenou pažbou, pouzdrem závěru a záchytem závěru. V roce 1998 byla varianta kulovnice BAR Mk.2 vylepšena použitím lehké slitiny na pouzdro závěru a došlo tak k výraznému snížení hmotnosti oproti předchozím modelům. Tato varianta se vyráběla do roku 2002, kdy vznikly další modely na krátké a dlouhé vzdálenosti.

Pažba samonabíjecí kulovnice BAR Mk.1 i předpažbí jsou opatřeny jemnou strojní rytinou v místech úchopu. Napínací páka závěru je na straně pravé, manuální pojistka je uložena příčně v lučíku. Zásobník samonabíjecí kulovnice Bar Mk.1 lze po vyklopení dna zásobníkové šachty směrem dolů z tohoto víka vyjmout a jeho plnění pomocí stlačovací páky zásobníkové vzpruhy je velmi snadné. Hledí ve tvaru lišty je kombinováno s tyčinkovou muškou na zvýšené liště. Svoji funkcí, designem a systémem je samonabíjecí kulovnice BAR předurčena nejen k naháňkovému lovu zvěře. Tato samonabíjecí kulovnice Bar Mk.1 je osazena objímkami na puškohled s tubusem o průměru 30 mm.  Tato samonabíjecí kulovnice BAR Mk.1 je v zánovním stavu, pouze předpažbí má na levé straně oděrku vzniklou transportem. Využijte speciální cenové akce. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1316


Skladem: 0 kusů

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.