Kulobrok Voere 22 LR/ 410 Magnum

Kulobrok Voere 22 LR/ 410 Magnum

Další obrázky

Popis

Historie firmy Voere sahá do roku 1948, kdy v německém městě Schwarzwald ing. Erich Voetter a jeho společník Paul Restle založili firmu na zpracování a tváření kovů s názvem KOMA. 

Tato zkratka vznikla z názvu dvou měst, tedy Konstanz (Kostnice) a Markdorf. Sídlo společnosti se nacházelo ve městě Furtwangen ve Schwarzwaldu. Původním výrobním plánem byla výroba pumpiček pro cyklisty. Je možné se domnívat, že malý tlak v pumpičce vedl tyto dva pány k výrobě vzduchovek, která začala v roce 1950. V roce 1955 byla společnost přejmenována na Voere. Tento název vznikl sloučením jmen zakladatelů. V témže roce společnost začala také vyrábět malorážky. Roku 1965 se firma přesídlila do nové továrny v městě Kufstein v Rakousku. V roce 1972 se společnost začala zabývat licenční výrobou samopalu American-180 v ráži .22LR amerického konstruktéra Richarda Casulla. Tato zbraň se dodnes řadí k tzv. „spray gunům“(kadecnce vyšší než 1000 ran/min). V roce 1989 se firma Voere spojila s firmou  Kufsteiner Gerätebau und Handelsges m.b.H a vzikla tak firma Voere-KGH m.b.H. V této době se firma začala soustředit i na přesné kovoobrábění a jako subdodavatel pro jiné firmy. V roce 1991 vznikla puška VEC-91, která se stala první puškou, která kombinuje beznábojnicové střelivo a elektronickou palbu. V závislosti na ráži se rychlost vystřeleného projektilu pohybuje kolem 930 m/s. Tato zbraň dokáže na dvě 15V baterie ukryté v pažbě vystřílet až 5000 ran. Vyráběla se ve dvou rážích a to 5.7 a 6 mm.

Jak je z tohoto vývoje zbraní firmy Voere patrné, tak se konstruktéři neustále zabývali zvyšováním výkonu. A tak vznikla i tato kulobroková kozlice Voere v ráži .410/.22lr, která byla vyrobena v továrně v německém Vohrenbachu. Tato kulobroková kozlice je vyrobena z kvalitní oceli, pouze lučík je vyroben ze slitiny „ZAMAK“ (zinek+hliník+hořčík). Hlavňový svazek je černěný, stejně jako celá zbraň. Horní hlaveň je v ráži .410 a spodní v ráži .22lr. Na hlavňovém svazku je osazena broková muška a překlopné hledí. Vytahovače jsou pro každou hlaveň zvlášť. Ovládání kulobrokové kozlice Voere je velmi jednoduché. Otočením kličky doprava se hlavňový svazek sklopí, a umožní tak nabití nábojových komor. Po zaklapnutí hlavňového svazku, je potřeba kličku vytočit doleva o 80 stupňů, čímž se natáhnou úderníky. Na levé straně baskule se nachází přepínač spouští pro jednotlivé hlavně. V horní části hlavňového svazku této kulobrokové kozlice Voere se nachází rybina pro osazení puškohledu. Předpažbí i pažba této kulobrokové kozlice Voere je zdobena strojní rybinovou řezbou v místech úchopu. Pažba má na levé straně lícnici. Zbraň je ve velmi zachovalém stavu, pažba nese jen mírné známky otlaků, vzniklých vlivem skladování.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 477


Skladem: 0 kusů

Základní informace

  • Výrobce Voere GmbH Vohrenbach, SRN
  • Ráže 22 LR/410 Magnum
  • Hmotnost 2638 g
  • Délka 95,7 cm
  • Délka hlavně 53,5 cm
  • Stav 2
  • Povrch 90%
  • Vývrt oba zrcadlové
  • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.