Kulová kozlice Krieghoff Teck 8x75 RS

Kulová kozlice Krieghoff Teck 8x75 RS

Další obrázky

Popis

Vynikající kulová kozlice s výměnnými hlavněmi ve špičkové ráži s výbornými puškohledy, uložená v koženém kufru.

V roce 1886 založil v německém Suhlu Ludwig Krieghoff společně se svým partnerem zbrojovku Sempert&Krieghoff. Již od svého vzniku se firma specializovala na výrobu vysoce kvalitních loveckých zbraní. V roce 1916 si Ludwigův syn Heinrich založil vlastní společnost a v roce 1919 převzal firmu svého otce. Do této doby spadá vznik legendárních trojáků Krieghoff, které firma vyrábí dodnes. V roce 1950 se firma z NDR přestěhovala do západoněmeckého Ulmu a brzy se stala předním výrobcem zbraní loveckých a sportovních.

Jednou z modelových řad kromě trojáků s ocelovou nebo duralovou baskulí a ostatních loveckých modelů byla v devadesátých létech vyráběna modelová řada Krieghoff Teck. Jednalo se o kulobrokovou platformu, na jejímž základě vznikalo mnoho kombinací. Nejběžnější a nejdostupnější byly vyráběny v ráži 16/70 + 222 Rem. Vyráběly se však i luxusní provedení ve speciálních kombinacích a speciálních rážích.

Tato broková, kulobroková a kulová kozlice Krieghoff Teck je vyrobena v ráži 16/70 a 8x75 RS. Je nadbytečné popisovat tuto ráži, doporučuji nastudovat hodnocení Dr. Ing. Jiřího Hanáka ve střelecké poradně časopisu Myslivost.

Tato kozlice Krieghoff Teck má baskuli vyrobenou z nerezavějící oceli, precizně rytou arabeskami. Uzamčení hlavňového svazku je typu Kersten. Zbraň je vybavena vyhazovači u brokového a kulového svazku, u kulobrokového jsou vytahovače, při skládání zbraně je nutno je přemístit do zadní (vytažené) polohy. Při skládání je u všech svazků nutné zlamovací páku přemístit do krajní pravé polohy, aby došlo k uvolnění spodního závěrového klínu na dně baskule. Předpažbí pro brokový a kulobrokový svazek je společné. Pojistka a výstražníky jsou umístěny na její horní straně. Přední spoušť je opatřena napínáčkem. Výběrová ořechová pažba kozlice Krieghoff Teck je opatřena lícnicí a odpruženou gumovou botkou, je sladěna co se letorostů týče s jednotlivými předpažbími. Hlavňové svazky jsou vyrobeny z nerezavějící oceli Böhler Special CRG (Chrom Gewehrlauf).

Brokový svazek kozlice Krieghoff Teck v ráži 16/70 o délce 71 cm má zahrdlení spodní hlavně poloviční a horní hlavně plné. Není označen výrobcem pro použití jednotné střely a proto z těchto hlavní nelze střílet jednotnou střelu.

Kulobrokový svazek kozlice Krieghoff Teck v ráži 16/70 + 8x75 RS o délce 63,5 cm má zahrdlení brokové hlavně plné a také z této brokové hlavně nelze střílet jednotnou střelu. Svazek je osazen klapkovou montáží a nebyl používán s optikou (není slícován ani s jedním ze dvou puškohledů patřících ke zbrani).

Kulový svazek kozlice Krieghoff Teck o délce 63,5 cm v ráži 2 x 8x75 RS je osazen kameny klapkové montáže umožňujícími nasazení puškohledu Swarovski Habicht Nova 3–12x56 se světelným bodem, s osnovou kříže doplněnou křížem nitkovým. Dále naháňkového puškohledu Schmidt&Bender  1,1/4 – 4 x 20 s vynikající světelností s osnovou T.

Uzamčení svazků kozlice Krieghoff Teck je bez vůlí, zbraň je v zánovním stavu minimálně používaná. Je uložena v koženém kufru, včetně originálního návodu k použití a záručního listu. Ke zbrani náleží drobné reklamní předměty a jedno balení střeliva od firmy Blaser, které je běžně k dostání, resp. není problém jej zakoupit. Tato kulová kozlice, broková kozlice nebo kulobroková kozlice Krieghoff Teck jistě zaujme nejen svojí ráží, ale i stavem a cenou, za jakou je nabízena, což je přibližně třetina její pořizovací hodnoty. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 3605


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce H. Krieghoff K.G. Ulm SRN
 • Model, vzor Teck
 • Ráže 8x75 RS, 16/70+16/70, 16/70+8x75RS
 • Hmotnost 3410 g
 • Délka 106 cm
 • Délka hlavně 63,5 63,5 71
 • Rok výroby 1992
 • Stav 1
 • Povrch 99%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá
 • Zahrdlení 1/2, plné, plné

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.