Kulová kozlice Blaser B750/88 222 Rem. + 30-06 Sprg.

Kulová kozlice Blaser B750/88 222 Rem. + 30-06 Sprg.

Další obrázky

Popis

Zánovní Bergstutzen s vynikající optikou.

Firma Blaser Jagdwaffen GmbH. byla založena v roce 1957 Horstem Blaserem. Prvním nejúspěšnějším modelem se stal Blaser Diplomat. Firma zavedla inovativní systém maximální bezpečnosti. Spočívá u kombinovaných zbraní v jednoúčelové zlamovací páce. Napnutí bicího ústrojí pro každou hlaveň zvlášť se pak provádí suvným pohybem zvětšené pojistky směrem vpřed a nebo jejím stlačením, kdy dojde k deaktivaci bicího ústrojí. Přes další úspěšné modely včetně kulovnice Blaser R93 až k modelu R8 se firma Blaser stala lídrem v produkci špičkových loveckých zbraní. V roce 1997 se firma Blaser spojila s firmou Sigarms a ve své produkci loveckých zbraní setrvává nadále.

Označení Bergstutzen je používáno pro dlouhou zbraň se dvěma kulovými hlavněmi nad sebou, kde hlaveň s ráží s vyšším tlakem je umístěna dole. Je to z důvodu menšího namáhání a opotřebení zbraně. U této zbraně lze použít i vložné hlavně, podobně jako u kulobroku a tím nedochází při vystřelení více ran za sebou k tepelnému přenosu na druhou hlaveň v takové míře jako u kulové kozlice a zbraň si proto udržuje lepší soustřel hlavní.

Tohoto bylo využito firmou Blaser u Bergstutzenu B 750/88. Horní pevné pouzdro kryje továrně vloženou hlaveň v ráži 222 Rem. Pod ní je umístěna hlaveň v ráži 30-06. Baskule je vyrobena z lehké slitiny se stříbrnošedým eloxovaným povrchem s ocelovou vložkou v oblasti zápalníků a dna nábojnic. Vytahovač je společný. Boční vložné destičky baskule jsou zdobeny arabeskovou rytinou. Ořechová pažba v přírodním odstínu tyrolského typu je v provedení s lícnicí a odpruženou gumovou botkou. Tento Bergstutzen Blaser je osazen otočnou montáží s puškohledem Swarovski Habicht 2,5-10x56 se světelným bodem, osnovou tvaru neuzavřeného T doplněnou nitkovým křížem. Tento Bergstutzen Blaser B 750/88 je ve stavu nové zbraně, nebyl téměř nošen ani střílen, byl pouze skladován. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

78 000 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 2811

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Blaser Jagdwaffen GmbH Isny SRN
 • Model, vzor B 750/88
 • Ráže 222 Rem. + 30-06 Sprg.
 • Hmotnost 4300 g
 • Délka 103 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Rok výroby 1996
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt lesklé
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.