Kulobrok Merkel/Winkler model 210 16/70+7x65R

Kulobrok Merkel/Winkler model 210 16/70+7x65R

Další obrázky

Popis

Kulobrok Merkel v sestavení puškaře Winklera z Ferlachu.

Rakouský Ferlach. Ikona rakouského puškařského průmyslu. Více než stoleté tradice puškařů Borovnika, Fanzoie, Hambrusche, Koschata, Orasche, Outschara, Sigotta, Sodii, Urbase, Winklera a dalších učinily z těchto puškařů legendy. Při prohlídce jejich výrobků nelze nalézt žádnou chybu. Smysl pro dokonalou ruční práci činí z jejich výrobků vyhledávaný artikl střelci, lovci a sběrateli na celém světě. Hodnota jejich výrobků přetrvává a společně s ubíhajícím časem se zvyšuje.

Puškaři z Ferlachu sestavovali zbraně z komponentů vyráběných ferlašským družstvem ale i z komponentů jiných. Důkazem je tento kulobrok, kde se vlastně jedná o výrobek firmy VEB Ernst Thalmann NDR, konkrétně model 210.

Historie firmy Merkel sahá do roku 1490. Tehdy se tato firma zabývala výrobou hlavní a to převážně z damaškové oceli. Vlastní společnost Bratři Merklové Suhl byla založena Albertem Oskarem, Karlem Paulem a Gebhardem Merklem v roce 1898 v Suhlu. Od roku 1905 se fir,ma zabývala výrobou loveckých kozlic. V roce 1907 Albert z firmy odešel. V roce 1930 si nechala firma zaregistrovat ochrannou známku Bock pro dvouhlavňové brokovnice typu kozlice. Tento výraz se ostatně v německém jazyce užívá dodnes. V roce 1933 zemřel Gebhardt. V roce 1938 převzali vedení firmy Adolf Schade a Ernst Merkel. Karl Paul zemřel v roce 1942. V té době firma vyráběla různá zařízení pro válečný průmysl a výroba loveckých zbraní byla zastavena. Po válce byla výroba pod vedením Adolfa Schadeho, syna Karla Paula obnovena se 125 zaměstnanci namísto původního počtu 370 zaměstnanců. V roce 1948 vyráběla firma se 165 zaměstnanci přibližně 1000 pušek ročně. V této době byla firma znárodněna. V roce 1950 došlo ke změně názvu na Mewa bratři Merklové Suhl, později tyto firmy, i Simson apod. sdružoval národní podnik Ernst Thallmann Werk Suhl. V té době si bylo socialistické vedení dobře vědomo potřebných deviz a tak se výroba rozšířila a vysoká výrobní kvalita byla nadále dodržována. Z této doby pochází i legenda model 203E. Zbraně byly distribuovány do více než 70 zemí světa.

V porevolučním období byl upraven název na Suhler Jagd und Sportwaffen GmbH využívající nadále značku Merkel a v roce 2003 převzala společnost firma Heckler&Koch. Značka a výrobní program však zůstaly nadále nezměněny a to i při prodeji firmě Carcal Internacional LLC z Abu Dhabi v roce 2007. Firma vyrábí dodnes luxusní lovecké zbraně jako například model Helix využívající inovativního otočného závěru.

Jedním z velmi oblíbených a hojně exportovaných modelů loveckých zbraní za časů NDR byly i

kulobrokové kozlice. Ty tvořila řada Merkel 200. Modely 200 v provedení s jednodušší rytinou a 201 s rytinami s loveckými motivy bez vyhazovačů a modely 210 a 211 s vyhazovači. Vyhazovače byly dělené. Tato kulobroková kozlice Merkel 210 pochází z roku 1963. Ocelová baskule je v šeděném provedení s rytinami. Na bocích jsou umístěny výstražníky nabité zbraně, pojistka je umístěna klasicky na horní straně baskule. Přední spoušť disponuje napínáčkem. Uzamčení hlavňového svazku je provedeno systémem dvojitý Greener. Předpažbí je dělené, lišta není ventilovaná. Uzamčení je naprosto pevné bez vůlí. Kulobrokové hlavně mají vyhazovače, zahrdlení brokové hlavně je plné a nelze z ní střílet jednotnou střelu. Pažba kulobroku Merkel model 210 je v provedení s lícnicí, úchopové části jsou opatřeny řezbou. Botka je odpružená gumová.

Kulobrok je osazen suhlskou klapkovou montáží s puškohledem Hertel Reuss 3 – 10 x 46 s osnovou tvaru T. Tento kulobrok Merkel model 210 je v zachovalém stavu, pažba má patinu. Patří k nejvyhledávanějším kulobrokům na světě a je nabízen za skutečně výbornou cenu.

Tento kulobrok prošel sestavením u firmy Josef Winkler Ferlach. Tato firma působila do druhé světové války a jako její nástupce provozuje činnost Jakob Koschat. Proč je kulobrok z roku 1963 značen Josef Winkler a ne Koschat nevíme, ale víme, že je velmi kvalitní. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2783


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce VEB ERnst Thalmann Suhl NDR
 • Model, vzor 210
 • Ráže 16/70+7x65 R
 • Hmotnost 3760 g
 • Délka 107 cm
 • Délka hlavně 65 cm
 • Rok výroby 1963
 • Stav 2
 • Povrch 88 %
 • Vývrt lesklé
 • Zkušební značka C.I.P. ano
 • Zahrdlení plné

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.