Kulobrok Heym model 22F 16/70 + 222 Rem.

Kulobrok Heym model 22F 16/70 + 222 Rem.

Další obrázky

Popis

Lehký bezpečný a spolehlivý kulobrok od renomované firmy Heym za výbornou cenu.

Firma Heym byla založena roku 1865 v německém Suhlu Friderichem Wilhelmem Heymem. Zabývala se výrobou brokovnic a loveckých pušek. V letech 1912-1920 vynalezl pan Heym mnoho nových systémů pro lovecké pušky. Orientoval se rovněž na zahraniční trhy. Výrobou těchto zbraní dosáhl světového úspěchu. Jeho pokračovatelé, bratři Adolf a August vedli firmu i během druhé světové války, kdy kromě válečné výroby pokračovala i výroba loveckých zbraní. Po válce byla výroba obnovena v roce 1945 v Ostheimu. Poválečná výroba byla započata nejprve výrobou logaritmických pravítek a hraček vzhledem k zákazu výroby zbraní v americké okupační zóně. Výroba zbraní byla obnovena až v roce 1952. Vedení společnosti se ujal syn Rolf Heym. Výroba byla přesunuta do Münnerstadtu. Po jeho smrti v roce 1972 se firma opět přeorientovala na zahraniční trhy. Poté byla výroba přesunuta do Mnichova a v roce 1992 do Gleichambergu. V roce 1995 zde byla vystavěna nová továrna a převedena výroba z Münnerstadtu. Firma se dnes zabývá výrobou luxusních loveckých zbraní.

V roce 1920 představovala firma Heym ve svém katalogu novou řadu kulobroků, které byly již zlamovány pomocí tkzv. horní páky, na rozdíl od tehdy tradičního systému Roux, kde se svazek zlamuje pomocí páky umístěné pod lučíkem zbraně. Tento systém přetrval i v poválečné výrobě kulobroků obnovené v SRN. Ty však byly vyráběny převážně s baskulemi z lehkých slitin uzamčené spodním uzamykacím ozubem a klínem ve spodní části baskule u menších ráží nebo systémem Blitz Kersten s výstražníky na bocích pažby v blízkosti baskule u ráží větších.

Tento kulobrok Heym vychází z modelové řady 22 vyráběné v šedesátých letech v Münnerstadtu v SRN. Tato řada se lišila způsoby napínání bicího ústrojí. Tento kulobrok Heym model 22 F má napínání bicího ústrojí provedeno na principu německého napínáčku. Znamená to, že zadní spouští se natahuje bicí ústrojí a zároveň napínáček pro každou hlaveň vždy zvlášť a volič hlavně je umístěn na levé straně baskule. Pojistka je klasická na horní straně baskule. Zbraň lze tedy nosit nabitou ale nenataženou. To zvyšuje bezpečnost při jejím používání a dlouhém nošení. Eloxovaná baskule je vyrobena z lehké slitiny Duralumin. Hledí kulobroku Heym model 22 F je překlopné, svazek je osazen klapkovou montáží. Pažba kulobroku Heym model 22F je v provedení s lícnicí. Tento kulobrok je v používaném, ale velmi zachovalém stavu, naprosto funkční a nepoškozený. Jeho hmotnost je 2360 gramů! Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2658


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce F.V.Heym Münnerstadt SRN
 • Model, vzor 22F
 • Ráže 16/70 + 222 Rem.
 • Hmotnost 2940 g
 • Délka 100 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Rok výroby 1975
 • Stav 2
 • Povrch 89 %
 • Vývrt zrcadlové oba
 • Zkušební značka C.I.P. německá
 • Zahrdlení 3/4

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.