Kulobrok Zoli Delfino 12/70 + 7x65R + br. hlavně 12/70

Kulobrok Zoli Delfino 12/70 + 7x65R + br. hlavně 12/70

Další obrázky

Popis

Vynikající italský kulobrok s výměnnými hlavněmi v krásném a zachovalém stavu s kvalitní optikou.

Antonio Zoli se narodil v roce 1905 a historie jeho rodu sahá do konce 15. století. Prvním puškařem z této rodiny byl výrobce pistolí Giuseppe v roce 1861. Výrobu loveckých zbraní zahájil po druhé světové válce v roce 1945 Antonio Zoli. Jako jeden z prvních v Brescii, italské kolébce zbrojního průmyslu, započal v roce 1956 s výrobou replik perkusních pistolí a pušek. Od roku 1960 byla též kromě výroby brokových dvojek a kozlic zahájena výroba kulobroků. Tyto kulobroky byly vyráběny v takové kvalitě, aby mohly soutěžit s výrobky předních rakouských a německých puškařů. Antonio Zoli přinesl do výroby loveckých zbraní mnoho inovativních prvků týkajících se zejména uzamčení svazku v baskuli, úpravy vnitřního kohoutového bicího ústrojí a také odvětrávané zápalníky, které prokazují vysokou spolehlivost i při perforované zápalce. V současné době firma disponuje velmi zajímavou nabídkou loveckých a sportovních zbraní včetně kulovnic ve velmi vysoké kvalitě. Výroba byla samozřejmě z ruční práce a klasických obráběcích strojů převedena do CNC obráběcích center a podléhá velmi přísné výstupní kontrole, kde jsou uplatňovány bohaté šedesátileté zkušenosti s výrobou zbraní. Proto jsou zbraně Antonoi Zoli také tak atraktivní.

V šedesátých letech, jak je výše uvedeno, představila firma Zoli nový model kulobroku Delfino. V USA se prodával pod označením Gray Eagle, v Evropě si jej různé velkoobchody nechávaly vyrábět např. pod označením Variant apod. Model Delfino byl předchůdcem modelu Ritmo.

Tento kulobrok Zoli Delfino je v provedení s mramorovanou baskulí. Uzamčení zbraně je provedeno systémem podobným zámku Kersten. Spoušťové ústrojí kulobroku Zoli Delfino je dvoukohoutové, přední spoušť je samozřejmě opatřena napínáčkem. Hlavňový svazek je v baskuli usazen pomocí kloubu, který nahradil zastaralé háky. Spájen je po celé délce, je vyroben jako monoblok, lišta je snížená, hledí se sklápí ručně, vytahovač je společný, zahrdlení brokové hlavně je plné. Pažba kulobroku Zoli Delfino je v provedení bez lícnice. Kulobrok Zoli Delfino je osazen klapkovou montáží s výborným puškohledem Hensoldt Wetzlar 1,5 – 6 x40 s již modernější tenčí osnovou tvaru T. Ke kulobroku náleží brokové hlavně ráže 12/70 o délce 71 cm se zahrdlením polovičním dole a plným nahoře. Tyto hlavně mají chromovaný vývrt. Uzamčení obou svazků je bez sebemenší vůle, pojistka předpažbí má mírně uvolněnou vzpruhu. Jedná se o kvalitní kulobrok ze šedesátých let ve velmi dobrém a nepoškozeném technickém stavu, který jistě potěší příznivce zbraní z těchto let. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2562


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Antonio Zoli Zanardeli 39 Gardone Brescia Itálie
 • Model, vzor Delfino
 • Ráže 12/70 + 7x65R + br. hlavně 12/70
 • Hmotnost 3280 g
 • Délka 107 cm
 • Délka hlavně 65 cm
 • Rok výroby 1966
 • Stav 1
 • Povrch 94 %
 • Vývrt všechny zrcadlové
 • Zkušební značka C.I.P. italská
 • Zahrdlení kulobrok plné, br. hlavně dole půl, nahoře full

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.