Kulobrok Rhöner 22 LR + 9 mm Flobert

Kulobrok Rhöner 22 LR + 9 mm Flobert

Další obrázky

Popis

Firma Rhöner Sportwaffenfabrik Gmbh byla založena v roce 1959 Walterem Maierem. V počátcích výroby vyráběla firma světlicové a poplašné zbraně a střelivo do těchto zbraní. 

Od roku 1966 byla výroba zaměřena i na lovecké a sportovní zbraně. Dále byla výroba rozšířena i na kapesní pistole malých ráží a vzduchovky. Firmu proslavili zejména malorážkové závodní pistole, kterou byla i legendární SM 76. Byl to modernizovaný model SM 68 a v roce 1982 jej modifikoval Klaus Peter König a otestoval v časopise Internationaler Waffen Spiegel. Chválou se nešetřilo ani v rešerži Hanse Aichera v časopise DWJ v červenci roku 1983. Bylo oceňováno zejména její lehké držení, vysoká kvalita zpracování, přesnost a vynikající cena okolo 500 DM. Kapesní pistole se s úspěchem vyvážely do celého světa a zejména v USA byly velmi oblíbené pro svoji nízkou cenu. Jako nové modely se od roku 1968 objevovaly i v aktualizačním buletinu americké agentury ATF (kanceláře pro alkohol, tabákové výrobky a zbraně). Nové modely sportovních pistolí pro střelbu na siluety byly úspěšně představeny na veletrhu IWA v roce 1992. Vyráběny byly i zbraně v rážích 357 Magnum v ekonomických nebo luxusních verzích. Firma utrpěla ztrátu při zákazu zásilkového obchodu se zbraněmi v SRN, neboť své zbraně pod označením Mars dodávala řetězci Quele. Svoji činnost ukončila firma v roce 1999 a část strojního zařízení společně s názvem SM zakoupila firma Chemnitzer Sportwaffen und Munitionsfabrik Gmbh.

Kulobroková kozlice od firmy Rhöner  je v ráži v ráži 9mm Flobert/22 LR. Horní hlaveň je pro ráži 9mm Flobert, spodní pro ráži 22 LR. Přepínač spouští, který je umístěn na kohoutu umožňuje výběr první rány. Zlamovací páka kulobrokové kozlice Rhöner je umístěna na levé straně baskule. Stlačením této páky se hlavně sklopí a umožní tak pohyb společného vytahovače pro obě hlavně. V horní části baskule kulobrokové kozlice Rhöner se nachází rybina pro osazení puškohledu. Pažba kulobrokové kozlice Rhöner má z pravé části několik oděrek. Kulobroková kozlice Rhöner je dostupnou variantou kombinace těchto dvou ráží pro každého střelce a vyniká velmi nízkou hmotností a jednoduchostí.  Nyní Vám jej společnost Panzer s.r.o. nabízí za velmi příznivou cenu.

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

6 500 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 2541

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce SM Rhöner Sportwaffenfabrik GmbH, Weisbach, Německo
 • Ráže 22 LR/9mm Flobert
 • Hmotnost 3039 g
 • Délka 990 mm
 • Délka hlavně 590 mm
 • Zásobník dvouranný
 • Rok výroby 1971
 • Stav 2
 • Povrch 89%
 • Vývrt oba zrcadlové
 • Zkušební značka C.I.P. ANO

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.