Troják Krieghoff Trumpf Dural 7x57 R + 16/70

Troják Krieghoff Trumpf Dural 7x57 R + 16/70

Další obrázky

Popis

Nestárnoucí legenda s nesmrtelnými hlavněmi za vynikající cenu.

V roce 1886 založil v německém Suhlu Ludwig Krieghoff společně se svým partnerem zbrojovku Sempert&Krieghoff. Již od svého vzniku se firma specializovala na výrobu vysoce kvalitních loveckých zbraní. V roce 1916 si Ludwigův syn Heinrich založil vlastní společnost a v roce 1919 převzal firmu svého otce. Do této doby spadá vznik legendárních trojáků Krieghoff, které firma vyrábí dodnes. V roce 1950 se firma z NDR přestěhovala do západoněmeckého Ulmu a brzy se stala předním výrobcem zbraní loveckých a sportovních.

Jednou z modelových řad trojáků s ocelovou baskulí byla řada Waldschütz. Hlavňová ocel se pro tyto trojáky používala od firmy Röchling. V roce 1881 založili bratři Röchlingové železárnu Eisenwerk v německém městě Völklinger. Zajímavostí je, že jeden bratr byl souzen za II. světové války za spoluúčast při atentátu na Hitlera a druhý po válce při Norimberském procesu. Ta byla poté společně s železárnou Neunkirchen Eisenwerk, dříve železárna bratří Stummů z roku 1806 a s železárnou Saarbrücker Eisenhüttengesellschaft z roku 1856 sloučena do společnosti s ručením omezeným Röchling Burbach v roce 1971. Přes další fúze vznikla poté akciová společnost Saarstahl, která v roce 2013 vyrobila přes 2,5 mil. tun oceli a dosáhla obratu 2,28 miliardy Euro s 6384 zaměstnanci.

Tento troják Krieghoff Trumpf Dural se liší od modelu Waldschütz napínám bicího ústrojí kulové hlavně jako u ostatních trojáků, např. Sauer, Simson apod. Troják Krieghoff Trumpf Dural má hlavně vyrobeny z nerezavějící oceli Röchling. A to je právě znát nyní s odstupem času, kdy jsou hlavně zevnitř jako nové.  Zahrdlení pravé hlavně je čtvrtinové, levé poloviční. Kulová hlaveň má oddělený vytahovač. Baskule trojáku Krieghoff Trumpf Dural je v duralovém provedení s velmi jemnými rytinami. Úspora hmotnosti oproti standartnímu modelu činí 300 g. Pojistka je na straně levé, výstražníky v horní části baskule společně s přepínačem kulové hlavně. Přední spoušť trojáku Krieghoff Trumpf Dural je vybavena napínáčkem. Hledí je automaticky vztyčováno při přepnutí kulové hlavně, dále je troják osazen klapkovou montáží a puškohledem Hubertus. Ořechová pažba trojáku Krieghoff Trumpf Dural je v provedení s lícnicí. Tento troják Krieghoff Trumpf Dural je v nošeném stavu, čemuž napovídá stav pažby, ta je u baskule slepována. Ovšem uložení hlavňového svazku uzamykaného systémem Blitz-Greener je pouze s nepatrnou vůlí a opotřebení mechanismu je minimální, stejně jako opotřebení hlavní, které jsou jako nové bez poškození černění. Tento troják Krieghoff Trumpf Dural jistě zaujme svým stavem a cenou příznivce značky Krieghoff. Trojáky v tomto stavu se obchodují v USA za 3500 – 5900 USD, v Evropě za 2500 – 4000 Euro. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

38 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 2501

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce H. Krieghoff K.G. Ulm SRN
 • Model, vzor Trumpf Dural
 • Hmotnost 7x57R + 16/70
 • Délka 100 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Rok výroby 1959
 • Stav 1
 • Povrch 94 %
 • Vývrt zrcadlové
 • Zkušební značka C.I.P. německá
 • Zahrdlení pravá 1/4, levá 1/2

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.