Kulobrok Heym model 59N 7x65R + 16/70 + br. hlavně 16/70

Kulobrok Heym model 59N 7x65R + 16/70 + br. hlavně 16/70

Další obrázky

Popis

Luxusní kulobrok ve výborném stavu s výměnnými brokovými hlavněmi od renomované firmy Heym.

Firma Heym byla založena roku 1865 v německém Suhlu Friderichem Wilhelmem Heymem. Zabývala se výrobou brokovnic a loveckých pušek. V letech 1912-1920 vynalezl pan Heym mnoho nových systémů pro lovecké pušky. Orientoval se rovněž na zahraniční trhy. Výrobou těchto zbraní dosáhl světového úspěchu. Jeho pokračovatelé, bratři Adolf a August vedli firmu i během druhé světové války, kdy kromě válečné výroby pokračovala i výroba loveckých zbraní. Po válce byla výroba obnovena v roce 1945 v Ostheimu. Poválečná výroba byla započata nejprve výrobou logaritmických pravítek a hraček vzhledem k zákazu výroby zbraní v americké okupační zóně. Výroba zbraní byla obnovena až v roce 1952. Vedení společnosti se ujal syn Rolf Heym. Výroba byla přesunuta do Münnerstadtu. Po jeho smrti v roce 1972 se firma opět přeorientovala na zahraniční trhy. Poté byla výroba přesunuta do Mnichova a v roce 1992 do Gleichambergu. V roce 1995 zde byla vystavěna nová továrna a převedena výroba z Münnerstadtu. Firma se dnes zabývá výrobou luxusních loveckých zbraní.

V roce 1920 představovala firma Heym ve svém katalogu novou řadu kulobroků, které byly již zlamovány pomocí tkzv. horní páky, na rozdíl od tehdy tradičního systému Roux, kde se kulobrok zlamuje pomocí páky umístěné pod lučíkem zbraně. Tento systém přetrval i v poválečné výrobě kulobroků obnovené v SRN. Ty však byly vyráběny převážně s baskulemi z lehkých slitin uzamčené spodním uzamykacím ozubem a klínem ve spodní části baskule u menších ráží nebo systémem Blitz Kersten s výstražníky na bocích pažby v blízkosti baskule u ráží větších nebo systémem dvojitý Greener u zbraní s výměnnými hlavněmi.

Tento kulobrok Heym model 59N byl vyroben v Münnerstadtu v SRN v roce 1956. Je představitelem modelové řady 59 vyráběné v šedesátých letech jako vyšší třída kulobroků Heym. Baskule z chrom molybdenové oceli je na povrchu niklována a zdobena bohatými rytinami a motivy srnce a lišky. Uzamčení hlavňových svazků kulobroku Heym model 59N, které jsou již vyrobeny jako monobloky, je provedeno pomocí zámku dvojitý Greener včetně dvou uzamykaných ozubů na spodní straně baskule. Vytahovač je společný, přední spoušť je vybavena napínáčkem. Pojistka je umístěna na horní straně baskule a výstražníky nabité zbraně na bocích krku pažby v blízkosti baskule. Hledí kulobrokového svazku je překlopné, dále je osazen kameny klapkové montáže a kvalitním puškohledem Hensoldt Wetzlar Diavari 1,5 – 6 x 40 s osnovou tvaru T. Ke kulobroku Heym model 59N náleží výměnný brokový svazek v ráži 16/70, jehož obě zahrdlení jsou poloviční stejně jako u kulobrokového svazku. Všechny vývrty jsou zrcadlově lesklé. Pažba v provedení s lícnicí je zdobena rytinami s dubovými ratolestmi. Botka je gumová odpružená originál Pachmayr. Plastový lučík je v zadní části slepený. Díky své konstrukci a kvalitě provedení je tento kulobrok Heym model 59N pevný v uzamčení bez sebemenší vůle. Je ve velmi zachovalém stavu, v zajímavé ráži a svým designem rozhodně nikomu ostudu neudělá. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

 

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2497


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce F.W. Heym Münnerstadt SRN
 • Model, vzor 59N
 • Ráže 7x65R + 16/70 + hlavně 16/70
 • Hmotnost 3730 g
 • Délka 105 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Rok výroby 1956
 • Stav 1
 • Povrch 93 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. německá
 • Zahrdlení všechna poloviční

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.