Kulobrok Heym 16/70 + 8x57JR

Kulobrok Heym 16/70 + 8x57JR

Další obrázky

Popis

Suhlská klasika bez vůlí z roku 1940 v zajímavé ráži od bratří Heymových.

Firma Heym byla založena roku 1865 v německém Suhlu Friderichem Wilhelmem Heymem. Zabývala se výrobou brokovnic a loveckých pušek. V letech 1912-1920 vynalezl pan Heym mnoho nových systémů pro lovecké pušky. Orientoval se rovněž na zahraniční trhy. Výrobou těchto zbraní dosáhl světového úspěchu. Jeho pokračovatelé, bratři Adolf a August vedli firmu i během druhé světové války, kdy kromě válečné výroby pokračovala i výroba loveckých zbraní. Po válce byla výroba obnovena v roce 1945 v Ostheimu. Poválečná výroba byla započata nejprve výrobou logaritmických pravítek a hraček vzhledem k zákazu výroby zbraní v americké okupační zóně. Výroba zbraní byla obnovena až v roce 1952. Vedení společnosti se ujal syn Rolf Heym. Výroba byla přesunuta do Münnerstadtu. Po jeho smrti v roce 1972 se firma opět přeorientovala na zahraniční trhy. Poté byla výroba přesunuta do Mnichova a v roce 1992 do Gleichambergu. V roce 1995 zde byla vystavěna nová továrna a převedena výroba z Münnerstadtu. Firma se dnes zabývá výrobou luxusních loveckých zbraní.

V roce 1920 představovala firma Heym ve svém katalogu novou řadu kulobroků, které byly již zlamovány pomocí tkzv. horní páky, na rozdíl od tehdy tradičního systému Roux, kde se svazek zlamuje pomocí páky umístěné pod lučíkem zbraně. Tento systém přetrval i v poválečné výrobě kulobroků. Ty však byly vyráběny převážně s baskulemi z lehkých slitin uzamčené systémem Blitz Kersten s výstražníky na bocích pažby v blízkosti baskule.

Tento kulobrok Heym, předchůdce modelů 22N, přestože byl vyroben za války v roce 1940, je představitelem předválečné suhlské klasiky poškozené rozdělením poválečného Německa. Baskule je ocelová s rytinami, výstražníky nabité zbraně jsou umístěny v její horní části. Přední spoušť je opatřena samozřejmě napínáčkem. Uzamčení svazku je provedeno systémem Greener s ozubem na pravé straně svazku, vytahovač je společný. Pažba z krásné ořechové kořenovice je mírně zmožena časem, je ale nepoškozená v provedení s lícnicí. Hlavňový svazek je nepoškozený, hledí je překlopné, délka brokové komory 65 byla překomorována na délku 70 mm. Svazek je osazen kameny klapkové montáže. Vývrt brokové hlavně je zrcadlový, kulové lesklý. Uzamčení svazku v baskuli je naprosto pevné bez sebemenší vůle. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2495


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Bratři Heymové Suhl Německo
 • Ráže 16/70 + 8x57 JR
 • Hmotnost 2890 g
 • Délka 102 cm
 • Délka hlavně 61 cm
 • Rok výroby 1940
 • Stav 1
 • Povrch 92 %
 • Vývrt zrcadlový a lesklý
 • Zkušební značka C.I.P. německá
 • Zahrdlení poloviční

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.